«Ադիգեի աստղիկներ» միջազգային մանկապատանեկան փառատոն-մրցույթում «Էստրադային երգ» անվանակարգում երկրորդ աստիճանի դիպլոմի է արժանացել Կրասնոդարի հայկական մշակութային կենտրոնի Պաշկովսկու վոկալի ստուդիայի սան Լիանա Գրիգորյանը:
Ավագ տարիքային խմբում հանդես եկող քսանամյա երգչուհին գերեց խիստ ժյուրիին «Հայաստան» երգի կատարմամբ: Ինչպես հայտնում է Ռուսաստանի հայերի «Երկրամաս» թերթի լրատվական կենտրոնը, մրցույթին Լիանա Գրիգորյանին նախապատրաստել է Կրասնոդարի հայկական մշակութային կենտրոնի Պաշկովսկու վոկալի ստուդիայի ղեկավար Շուշան Ղազարյանը:
«Ադիգեի աստղիկներ» փառատոն-մրցույթին մասնակցում էին շուրջ 500 ինքնուս կատարողներ ու կոլեկտիվներ Սիրիայից, Հորդանանից, Թուրքիայից, Գերմանիայից, Ուկրաինայից, Մոլդովայից, Ռումինիայից, ՌԴ հարավի հանրապետություններից, երկրամասերից և շրջաններից:

6 Октябрь 2010 - 06:51 AMT
Дипломом второй степени в номинации «Эстрадное пение» Международного фестиваля-конкурса детского и юношеского творчества “Звездочки Адыгеи”, награждена воспитанница вокальной студии Пашковского армянского культурного центра Краснодара Лиана Григорян.
Выступавшая в старшей возрастной группе с песней «Армения», двадцатилетняя певица покорила строгое жюри своим сильным и проникновенным голосом, добившись большого успеха. Как сообщает информационный центр газеты армян России «Еркрамас», к конкурсу Лиану Григорян готовила руководитель вокальной студии Пашковского армянского культурного центра Краснодара Шушан Казарян.
В Международном фестивале-конкурсе детского и юношеского творчества “Звездочки Адыгеи” приняли участие около 500 самодеятельных исполнителей и коллективов из Сирии, Иордании, Турции, Германии, Украины, Молдовы, Румынии, республик, краев и областей юга России.