Սլովակիայի հավաքականի կիսապաշտպան Միրոսլավ Կարհանը Հայաստանի հավաքականի հետ խաղից առաջ ասել է , որ իրենց թիմը EURO-2012-ի ընտրական մրցաշարի B խմբում լավ տեղ է զբաղեցնում: «Իմ թիմակից մակեդոնացի ֆուտբոլիստ Նիկոլչե Նովեսկին ասել է, որ Հայաստանի հավաքականը հատկապես ուժեղ է կիսապաշտպանությունում: Մեզ վրա շատ մեծ պատասխանատվություն է դրված: Մենք հաղթել ենք Ռուսաստանին, և մեր երկրպագուները մեզանից հաղթանակ են ակնկալում նաև Հայաստանում, սակայն հեշտ չի լինելու»,- Կարհանի խոսքերը հաղորդում է Սլովակիայի Ֆուտբոլի ասոցիացիայի մամլո ծառայությունը:
Սլովակ կիսապաշտպան Ռադոսլավ Զաբավնիկի խոսքերով, Հայաստանի հավաքականի դեմ խաղալն անհարմար է լինելու. «Մենք պետք է անդադար հետևենք մեր նպատակին և հաղթենք: Սակայն մենք պետք է պատրաստ լինենք ամեն ինչի, քանի որ հայ ֆուտբոլիստները Մակեդոնիայի դեմ խաղում լավ են խաղացել»:
Հայաստան-Սլովակիա խաղը, որը կկայանա հոկտեմբերի 8-ին Երևանում EURO-2012-ի ընտրական մրցաշարի շրջանակներում, կսպասարկի մրցավարական անձնակազմն Իտալիայից:

6 Октябрь 2010 - 07:12 AMT
Полузащитник сборной Словакии Мирослав Кархан перед матчем против сборной Армении сказал, что их команда в группе В отборочного турнира EURO-2012 занимает хорошее место. “Мой одноклубник из “Майнца” македонский футболист Николче Новески сказал, что сборная Армении особенно сильна в полузащите. На нас очень большая ответственность. Мы победили в России, и наши болельщики ожидают от нас успеха и в Армении, однако будет нелегко”,- слова Кархана передает официальный сайт футбольной Ассоциации Словакии.
По словам же словацкого защитника Радослава Забавника, играть против сборной Армении будет неудобно: “ Мы должны неустанно преследовать свою цель и победить. Однако мы должны быть готовы ко всему, поскольку армянские футболисты в матче против сборной Македонии сыграли хорошо".
Матч Армения – Словакия, который состоится 8 октября в Ереване в рамках отборочного турнира EURO-2012, обслужит судейская бригада из Италии. Главным арбитром будет Даниель Орсато.