Երկու օրից Երևանում Հայաստանի հավաքականը կանցկացնի Եվրոպայի 2012 առաջնության ընտրական փուլի երրորդ հանդիպումը Սլովակիայի հավաքականի հետ:
Հավաքականի պաշտպան Հրայր Մկոյանը PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում ասել է, որ Իռլանդիայի ու Մակեդոնիայի հետ խաղերում իրենք լավ ֆուտբոլ ցուցադրեցին: «Կարևոր չէ, թե ով է մրցակիցը, մենք միշտ աշխատում ենք լավ խաղալ: Սլովակիայի հետ խաղում մենք կաշխատենք սխալներ թույլ չտալ, քանի որ յուրաքանչյուր սխալ կարող է որոշիչ լինել, ինչպես դա եղավ Մակեդոնիայի հետ խաղում»,-ասել է Մկոյանը:
Պաշտպան Արտակ Եդիգարյանն, իր հերթին, նշել է, որ հավաքի ժամանակ նրանք ծանոթացել են այդ թիմի խաղաոճին և պատրաստ են խաղին: «Թիմում բարեկամական մթնոլորտ է: Իհարկե, վատ է, որ երկու խաղերում մենք միայն մեկ միավոր վաստակեցինք, սակայն Սլովակիայի ու Անդորայի հետ խաղերում կաշխատենք շտկել իրավիճակը»,-ասել է Եդիգարյանը:

Yerevan will host an UEFA Euro 2012 qualifier between the Armenia and Slovakia on October 8, 2010.
Armenian defender Hrayr Mkoyan told a PanARMENIAN.Net reporter that they showed a good football in the matches with Ireland and Macedonia.
“It does not matter with which team we are playing. We will try to avoid mistakes in the match with Slovakia, as any mistake might be a decisive one, as was the case in the match vs. Macedonia,” Mkoyan said, adding that the Armenian team should use all opportunities to score a goal.
Defender Artak Yedigaryan said for his part that they have familiarized themselves with the rival’s style and are ready for the match. “Unfortunately, we gained only one point in the two matches, but we will try to improve the situation in the upcoming matches vs. Slovakia and Andorra,” said Yedigaryan.
According to midfielder Karlen Mkrtchyan, the Armenia still stand a chance to improve their group results.