Հոկտեմբերի 7-ի մամլո ասուլիսում Showtime հեռուստաալիքի ներկայացուցիչ Քեն Հերշմանը պաշտոնապես հաստատել է, որ ամերիկացի Անդրե Դիրելն ավարտում է իր մասնակցությունը Super Six Boxing World Classic մրցաշարին: Սակայն, հեռուստաալիքը մտադիր է մրցաշարն ավարտին հասցնել, անկախ նրանից, որ երեք մասնակիցներ արդեն դուրս են մնացել մրցաշարինց վնասվածքների պատճառով:
Արդեն հոկտեմբերի 8-ին հեռուստաալիքն ու մյուս մասնակիցների ներկայացուցիչները պետք է որոշում կայացնեն Ուորդի մրցակցի վերաբերյալ, որը պետք է մենամարտեր Դիրելի հետ: Հիշեցնենք, որ խմբային փուլի եզրափակիչ ռաունդում նոյեմբերի 6-ին Գլեն Ջոնսոնը կմենամարտի Ալան Գրինի հետ, իսկ նոյեմբերի 27-ին Արթուր Աբրահամը՝ Կարլ Ֆրոչի հետ, հայտնում է allboxing.ru-ն:
Ըստ Դիրելի մարզիչ Լեոն Լուսոն-կրտսեի, բռնցքամարտիկի մոտ հայտանբերվել են լուրջ նյարդաբանական խնդիրներ, որոնք կարող են վերջ դնել նրա մարզական կարիերային: «Աբրահամի հետ մենամարտից հետո մենք փոփոխություններ նկատեցինք Անդրեի վարքագծում: Գլխավորը նրա անվտանգությունն է, և մենք փորձում ենք համոզել նրան, որ դրա հետ կատակ չեն անում: Նա պետք է ընդհատի ելույթները և կարող է ռինգ վերադառնալ հետագայում»,-ասել է Լեոն Լուսոն-կրտսերը, հաղորդում է box-club.ru-ն:

According to Leon Lawson Jr., the uncle and co-trainer of super middleweight contender Andre Dirrell, the disqualification shot from Arthur Abraham is the likely cause of Dirrell's "neurological problems."
On Thursday, October 7, Showtime Sports General Manager Ken Herschman announced that Dirrell had withdrawn from Super Six Boxing Classic. Dirrell was scheduled to fight close friend Andre Ward on November 27.
Another concern is Dirrell's weight. The Michigan boxer has not trained since March and is walking around as a cruiserweight. Dirrell usual walking weight is close to the light heavyweight limit of 175-pounds. Lawson claims Dirrell hid the injury for months, but they were eventually advised about his problems and were obligated to disclose them, boxingscene.com reported.