Հոկտեմբերի 7-ի մամլո ասուլիսում Showtime հեռուստաալիքի ներկայացուցիչ Քեն Հերշմանը պաշտոնապես հաստատել է, որ ամերիկացի Անդրե Դիրելն ավարտում է իր մասնակցությունը Super Six Boxing World Classic մրցաշարին: Սակայն, հեռուստաալիքը մտադիր է մրցաշարն ավարտին հասցնել, անկախ նրանից, որ երեք մասնակիցներ արդեն դուրս են մնացել մրցաշարինց վնասվածքների պատճառով:
Արդեն հոկտեմբերի 8-ին հեռուստաալիքն ու մյուս մասնակիցների ներկայացուցիչները պետք է որոշում կայացնեն Ուորդի մրցակցի վերաբերյալ, որը պետք է մենամարտեր Դիրելի հետ: Հիշեցնենք, որ խմբային փուլի եզրափակիչ ռաունդում նոյեմբերի 6-ին Գլեն Ջոնսոնը կմենամարտի Ալան Գրինի հետ, իսկ նոյեմբերի 27-ին Արթուր Աբրահամը՝ Կարլ Ֆրոչի հետ, հայտնում է allboxing.ru-ն:
Ըստ Դիրելի մարզիչ Լեոն Լուսոն-կրտսեի, բռնցքամարտիկի մոտ հայտանբերվել են լուրջ նյարդաբանական խնդիրներ, որոնք կարող են վերջ դնել նրա մարզական կարիերային: «Աբրահամի հետ մենամարտից հետո մենք փոփոխություններ նկատեցինք Անդրեի վարքագծում: Գլխավորը նրա անվտանգությունն է, և մենք փորձում ենք համոզել նրան, որ դրա հետ կատակ չեն անում: Նա պետք է ընդհատի ելույթները և կարող է ռինգ վերադառնալ հետագայում»,-ասել է Լեոն Լուսոն-կրտսերը, հաղորդում է box-club.ru-ն:

8 Октябрь 2010 - 08:34 AMT
В ходе пресс-конференции, которая прошла 7 октября, представитель телеканала “Showtime” Кен Хершман официально подтвердил, что американец Андре Диррелл завершил свое участие в турнире “Super Six Boxing World Classic”. Однако телеканал твердо намерен довести турнир до конца несмотря, что из-за травм “Super Six” покинуло уже трое первоначальных участников.
Уже 8 октября телеканал и представители остальных участников турнира должны определиться с соперником Уорда, который должен был боксировать с Дирреллем. Напомним, что в заключительном раунде групповой стадии Глен Джонсоном проведет бой против Аллана Грина 6 ноября, а 27 ноября Артур Абрахам встретится с Карлом Фрочом, передает allboxing.ru.
По словам дяди и тренера Диррелла Леона Лоусона-младшего, у боксера обнаружены серьезные неврологические проблемы, которые могут завершить его спортивную карьеру. “После поединка против Артура Абрахама, мы заметили изменения в поведении Андре. Самое главное – это его безопасность и мы думаем только о ней. Даже сейчас нам приходится убеждать его в том, что с этим не шутят. Конечно, Андре огорчен. Он просто хочет боксировать. Мы собрались и объяснили ему, что это необходимо. Он должен сделать перерыв в выступлениях, и, возможно, вернуться на ринг позднее”,- слова Лоусона-младшего box-club.ru.