Հոկտեմբերի 8-ին Եվրոպայի 2012թ. առաջնության ընտրական փուլում Հայաստանի հավաքականը Վազգեն Սարգսյանի անվան հանրապետական մարզադաշտում 3:1 հաշվով հաղթեց Սլովակիայի հավաքականին:
Հայաստանի հավաքականը սկսեց գրոհել հենց առաջին րոպոներից: Արդեն 18-րդ րոպեին Յուրա Մովսիսյանի հանդեպ կոպիտ խաղի համար դեղին քարտ ստացավ անգլիական «Լիվերպուլի» պաշտպան Մարտին Շկրտելը:
Հայ ֆուտբոլիստները ուրախացրեցին իրենց երկրպագուներին 23-րդ րոպեին, երբ Մարկոս Պիզելիի փոխանցումից հետո Մովսիսյանը միայնակ դուրս եկավ դարպասապահի դեմ և գնդակը ուղարկեց հակառակորդի դարպասը: Այնուհետև վտանգավոր պահ ստեղծեց Հենրիխ Մխիթարյանը՝ իրացնելով տուգանային հարվածը:
Հյուրերը պատասխանեցին 37-րդ րոպեին՝ գոլ խփեց Վլադիմիր Վայս-կրտսերը: Թիմերը ընդմիջման գնացին 1:1 հաշվով: Երկրորդ խաղակեսում մեր թիմն ավելի վստահ խաղաց: 50-րդ րոպեին փոխարինման դուրս եկած Էդգար Մանուչարյանը ուժեղ հարվածեց գնդակին, սակայն դարպասապահը հակահարված տվեց, գնդակին բոլորից արագ հասավ Գևորգ Ղազարյանը և խփեց երկրորդ գոլը: Խաղի վերջնական հաշիվն 3:1 է և ՀՀ հավաքականը B խմբում 4 միավորով 4-րդ տեղում է: 6-ական միավոր ունեն Իռլանդիան, Սլովակիան ու Ռուսաստանը:

9 Октябрь 2010 - 05:58 AMT
8 октября в отборочном турнире чемпионата Европы 2012 года сборная Армении на республиканском стадионе имени Вазгена Саркисяна со счетом 3:1 одержала уверенную победу над сборной Словакии.
Сборная Армении начала атаковать с первых же минут матча и грозила сопернику и по левому и по правому флангу, взяв инициативу в свои руки. Уже на 18 минуте из-за грубой игры против Юры Мовсисяна желтую карточку получил защитник английского ''Ливерпуля'' Мартин Шкртел.
Армянские футболисты порадовали своих болельщиков на 23 минуте, после паса Маркоса Пизели Мовсисян оказался один на один с голкипером словаков и отправил мяч в ворота. Затем очень опасно реализовал штрафной Генрих Мхитарян, Ян Муха с трудом отправил мяч на угловой.
Гости ответили на 37 минуте, гол забил Владимир Вайс-младший. На перерыв команды ушли со счетом 1:1. Во втором тайме тоже увереннее начали подопечные Вардана Минасяна. На 50 минуте вышедший на замену Эдгар Манучарян пробил сильный удар, но после того, как голкипер гостей отбил удар, быстрее всех до мяча дошел Геворк Казарян и забил второй гол сборной Армении. Конечный счет игры оформил Генрих Мхитарян, который имел несколько шансов забить голы. Его час настал под занавес второго тайма- на 89 минуте- 3:1, и сборная Армении в группе В с 4 очками занимает 4 место. По 6 очков имеют сборные Ирландии, Словакии и России.