«Հայաստանի հավաքականը գեղեցիկ ֆուտբոլ ցուցադրեց և ես շնորհավորում եմ մեր մրցակցին: Մենք չկարողացանք լավ խաղալ, անշուշտ, դրա պատասխանատուն մարզիչն է, որը չկարողացավ լավ կազմ հավաքել: Հաղթեց լավագույն թիմը, որը կարող էր հաղթել նաև Իռլանդիայի ու Մակեդոնիայի հավաքականներին»,-ասել է Սլովակիայի հավաքականի գլխավոր մարզիչ Վլադիմիր Վայսը Հայաստանի հավաքականից պարտություն կրելուց հետո:
Հայաստանի ֆուտբոլի հավաքականն իր դաշտում 3:1 հաշվով հաղթեց Սլովակիայի հավաքականին: Վայսը չժխտեց, որ նման խաղ ցուցադրելու դեպքում ՀՀ հավաքականը կարող է հավակնել B խմբի 2-րդ տեղին: ՀՀ հավաքականի կազմում Վայսը առանձնացրեց Հենրիխ Մխիթարյանի, Յուրա Մովսիսյանի ու Էդգար Մանուչարյանի խաղը:
Իսկ հիմնական կազմի ֆուտբոլիստ Ռոբերտ Վիտեկի բացակայության մասին, որը ծնկի վնասվածք է ստացել, մարզիչն ասաց. «Վիտեկի փոխարեն մենք հայտագրել ենք այլ ֆուտբոլիստների, որոնք պետք է փոխարինեն նրան»:

9 Октябрь 2010 - 06:13 AMT
'' Сборная Армении показала красивый футбол, играя на большой скорости и хорошо обрашаясь с мячом, с чем и поздравляю соперника. Мы не смогли сыграть хорошо, и конечно за это ответственность несет тренер, что не выбрал нужный состав. Победила лучшая команда, которая так же имела шанс победить сборных Ирландии и Македонии'',- сказал главный тренер сборной Словакии Владимир Вайс после поражения от сборной Армении.
Матч прошел в отборочном турнире чемпионата Европы 2012 года, и армянские футболисты победили со счетом 3:1.
Вайс не отрицал, что в случае такой игры сборная Армении может претендовать на второе место в группе В. В составе сборной Армении он отличил Генриха Мхитаряна, Юру Мовсисяна и Эдгара Манучаряна.
А об отсутствии одного из футболистов основного состава Роберта Виттека, который получил травму колена, тренер сказал: '' Вместо Виттека мы заявили других футболистов, которые должны заменять его''.