Եվրոպայի 2012թ. առաջնության ընտրական փուլում Հայաստանի հետ խաղում 1:3 հաշվով պարտվելուց հետո Սլովակիայի հավաքականի դարպասապահ Յան Մուխան խոստովանեց, որ հայ ֆուտբոլիստներն իրենցից շատ ավելի ուժեղ գտնվեցին: «Մինչ այժմ մենք այսքան վատ չէինք խաղացել: Պետք է արագ վերականգնվել և պատրաստվել հաջորդ խաղին»,-ասել է դարպասապահը:
Պաշտպան Մարտին Շկրտելն ասաց, որ Հայաստանի հավաքականի հաղթանակը վաստակած հաղթանակ է: «Ափսոս, որ ես դեղին քարտ ստացա ու չեմ մասնակցի Իռլանդիայի հետ խաղին»,ասել է նա:
Կիսապաշտպան Կոպունեկը խոստովանել է, որ իրենք գիտեին, որ խաղը դժվար է լինելու, իսկ հայ ֆուտբոլիստներն արժանի են հաղթանակի, քանի որ ցուցադրեցին լավ և գեղեցիկ ֆուտբոլ:

After Armenia’s victory over the Slovakian football team in an UEFA Euro 2012 qualifier 3:1, goalkeeper of Slovakia Jan Mucha admitted that Armenian footballers were much stronger.
According to Mucha, they showed the worst football in the match with Armenia, the Slovak Football Association said on its website.
According to forward Vladimir Weiss, who scored the only goal of Slovakia, Armenian footballers were very fast. “It’s a pity that my goal has not secured our victory,” he said.
Kamil Kopunek said they new that the match will not be an easy one. He added that the Armenian team deserved the victory, showing a nice and fast football.