Հայաստանի հավաքականի գլխավոր մարզիչ Վարդան Մինասյանն Անդորայի հավաքականի հետ խաղից առաջ, որը տեղի կունենա հոկտեմբերի 12-ին EURO-2012-ի ընտրական մրցաշարի շրջանակներում, հանդիպել է լրագրողների հետ:
Մինասյանը կարծում է, որ խաղը հեշտ չի լինի, և նրա սաները կպատրաստվեն շատ լուրջ: «Անդորան ցույց է տալիս շատ բաց և ագրեսիվ ֆուտբոլ: Մակեդոնիան հաղթել է Անդորրային 2:0 հաշվով, բայց մակեդոնացիներն իրացրել են երկու տուգանային հարված: Իռլանդիան նույնպես Անդորայի դեմ խաղում մեկ տուգանային հարված է իրացրել: Դա ապացուցում է, որ մեր մրցակցի պաշտպանությունում խաղում են հուսալի պաշտպաններ»,- ասել է Միասյանը:
Վարդան Մինասյանի խոսքերով, հատկապես Սլովակիային հաղթելուց հետո, հայ ֆուտբոլիստներից բոլորը հաղթանակ են ակնկալում: «Այդ խաղում մենք ֆավորիտներ ենք: Բայց դա ավելի բարդ խաղ կլինի, քան սլովակների հետ: Եթե արագ գոլ լինի, ապա մենք ավելի վստահ կխաղանք: Ես կնախընտրեի հաղթել այս խաղում` ցույց տալով նույնիսկ ոչ գեղեցիկ խաղ»,- ասել է Մինասյանը:
Հավաքականի կազմում որոշ փոփոխություններ կլինեն. Կարլեն Մկրտչյանը Սլովակիայի հետ խաղում երկրորդ դեղին քարտ է ստացել և բաց կթողնի այդ խաղը: Նրա փոխարեն կխաղա Արթուր Եդիգարյանը: Էդգար Մալաքյանն արդեն ապաքինվել է և սկսել մարզումները, իսկ Դավիթ Մանոյանն այս անգամ չի կարող խաղալ վնասվածքի պատճառով:

Главный тренер сборной Армении Вардан Минасян перед матчем против сборной Андорры, который пройдет 12 октября в рамках отборочного турнира чемпионата Европы 2012 года, встретился с журналистами.
Минасян считает, что матч будет нелегким, и его подопечные готовятся очень серьезно. “Андорра показывает очень открытый и агрессивный футбол. Македония победила Андорру со счетом 2:0, но оба гола македонские футболисты смогли забить со штрафного удара. Ирландия тоже один гол отправила в ворота Андорры со штрафного. Это доказывает, что в обороне нашего соперника играют надежные защитники,- сказал Минасян, – но у нас есть своя тактика, и мы будем играть наш футбол”.
По словам наставника сборной Армении, особенно после победы над сборной Словакии, все от армянских футболистов ждут побед. “В этом матче мы являемся фаворитами. Но это будет более тяжелая игра, чем против словаков. Если будет быстрый гол, то мы сыграем более уверенно. Я предпочел бы выиграть этот матч, показывая даже некрасивую игру”,- подчеркнул Минасян.
В составе сборной будут некоторые изменения: Карлен Мкртчян в матче против сборной Словакии получил вторую желтую карточку и пропустит этот матч. Вместо него на поле выйдет Артур Едигарян. Эдгар Малакян уже излечил травму и начал тренировки, а Давид Маноян и на этот раз не сможет помочь сборной из-за травмы.