Վանաձորի «Աշխատավոր ռեզերվներ» մարզադահլիճում ավարտվեց Հայաստանի սահմանափակ հնարավորություններով մարզիկների սեղանի թենիսի առաջնությունը, որը կազմակերպել էին Հաշմանդամային Սպորտի Հայկական Ազգային Ֆեդերացիան ու Սեղանի թենիսի ֆեդերացիան: Մասնակցում էին 20 մարզիկներ տարբեր ակումբներից:
TTI-TTV (սայլակով մարզիկների) խմբերում հաղթող դարձավ Արման Սարգսյանը, իսկ TTVI-TTX (կանգնողների) խմբերում` Հմայակ Ավետիսյանն ու Անահիտ Վարդանյանը, PanARMENIAN.Net-ին հաղորդել են Հաշմանդամային Սպորտի Հայկական Ազգային Ֆեդերացիայի մամլո ծառայությունից:
Առաջնության նպատակը Հայաստանում հաշմանդամություն ունեցող մարդկանց շրջանում սեղանի թենիսի տարածումն ու զարգացումն է, նրանցից ուժեղագույններին ընտրելն ու Հայաստանի հավաքական ստեղծելը:

Vanadzor hosted the Armenian Table Tennis Championship among sportsmen with disabilities. The competition organized by Armenia’s Sport Federation for Disabled People and Table Tennis Federation brought together 20 people from different clubs.
Arman Sargsyan won the champion’s tile in TTI-TTV groups (people in wheelchairs), while Hmayak Avetisyan and Anahit Vardanyan won in TTVI-TTX groups, Armenia’s Sport Federation for Disabled People told a PanARMENIAN.Net reporter.
The competition was aimed at developing table tennis in Armenia among people with disabilities, revealing the strongest sportsmen among them and establishing Armenia’s team.