«Ինձ համար կարևորն այն է, որ մեր ֆուտբոլիստները պրոֆեսիոնալ են խաղում և կատարում են առաջադրված խնդիրները: Ես Հայաստանի հավաքականի խաղում առաջընթաց եմ տեսնում, բայց կա ներուժ, որը պետք է զարգանա»,- Եվրոպայի 2012 թվականի առաջնության նախընտրական մրցաշարում Անդորայի հավաքականի նկատմամբ հաղթանակից հետո ասել է Հայաստանի հավաքականի մարզիչ Վարդան Մինասյանը:
Մինասյանն ընդգծել է, որ Յուրա Մովսիսյանին փոխարինեց դեղին քարտի պատճառով, քանի որ չէր ուզում ռիսկի դիմել, իսկ Մարկոս Պիզելին և Գևորգ Ղազարյանը փոխարինվեցին հոգնածության պատճառով:
Անդորայի հավաքականի մարզիչ Կոլդո Ալվարեսը խոստովանել է, որ խաղը ծանր էր առաջին իսկ րոպեներից: «Արագ բաց թողնված գոլը դժվարացրեց մեր խաղը, և պարզ դարձավ, որ հակառակորդն ուժեղ է: Երկրորդ խաղակեսում մենք փորձեցինք լավ պաշտպանվել: Գտնում եմ, որ հավաքականը ցույց տվեց իր վատագույն խաղը»,- ասել է Ալվարեսը:

“Для меня главное, что наши футболисты играют профессионально и выполняют поставленные задачи. Я вижу прогресс в игре сборной Армении, но есть потенциал, и он должен развиваться”,- сказал наставник сборной Армении Вардан Минасян после победы над сборной Андорры в отборочном турнире чемпионата Европы 2012 года.
Минасян подчеркнул, что заменил Юру Мовсисяна из-за желтой карточки, поскольку не хотел рисковать, а Маркос Пизели и Геворк Казарян были заменены из-за усталости.
Тренер сборной Андорры Кольдо Алварес признался, что игра была тяжелой с первых же минут. “ Быстро пропущенный гол затруднил нашу игру и стало ясно, что соперник силен. Во втором тайме мы попытались хорошо обороняться. Считаю, что сборная показала самую плохую игру”,- сказал Алварес.