Հոկտեմբերի 12-ին կայացել են EURO-2012-ի ընտրական մրցաշարի խաղերը: B խմբում Հայաստանի հավաքականը 4:0 հաշվով ջախջախիչ պարտության է մատնել Անդորայի հավաքականին, Ռուսաստանը նվազագույն հաշվով պարտության է մատնել Մակեդոնիային, իսկ Սլովակիան և Իռլանիդաին ոչ ոքի են խաղացել (1:1):
Ռուսաստանի հավաքականի մարզիչ Դիկ Ադվոկաատը նշել է, որ շատ գոհ է խաղի արդյունքից: «Պետք է արժանին մատուցել Մակեդոնիայի հավաքականին, որը խաղաց իր հնարավորությունների ներածին չափով, նա մեզ համար քիչ խնդիրներ չի ստեղծել»,- մարզչի խոսքերն է մեջբերում UEFA-ի պաշտոնական կայքը:
Նրա մակեդոնացի գործընկեր Միրսադ Յոնուզը նշել է, որ իր սաներն արժանի էին գոնե ոչ ոքիի: «Մենք շատ լավ էինք խաղում, բայց մեր բախտը չբերեց»,- ասել է մարզիչը:
Սլովակիայի հավաքականի մարզիչ Վլադիմիր Վայսի խոսքերով, նրա սաները խաղում էին բարդ հակառակորդի հետ: Նրանք շատ շանսեր ունեին, բայց իռլանդացի ֆուտբոլիստները չկարողացան շատ վտանգավոր իրավիճակներ ստեղծել, հաղորդում է Սլովակիայի Ֆուտբոլի ասոցիացիայի պաշտոնական կայքը:
Իռլանդիայի հավաքականի գլխավոր մարզիչ Ջովանի Տրապատտոնին հավատում էր, որ իր թիմը կհաղթի Ժիլինայում: «Մենք շատ լավ խաղացինք առաջին խաղակեսում և հաղթելու իրավունք ունեինք»,- իտալացի մասնագետի խոսքերը հաղորդում է sportinglife.com-ը:
B խումբը 9 միավորով գլխավորում է Ռուսաստանի հավաքականը, Իռլանդիան, Հայաստանը և Սլովակիան ունեն 7-ական միավոր և զբաղեցնում են համապատասխանաբար 2-4-րդ տեղերը:

12 октября состоялись матчи отборочного турнира Euro-2012. В группе В сборная Армении разгромила сборную Андорры со счетом 4:0, Россия с минимальным счетом преодолела Македонию, а Словакия и Ирландия расстались миром, отправив по одному голу в ворота соперника.
Наставник россиян Дик Адвокаат отметил, что очень доволен результатом игры. “ Это важная победа, забив быстрый гол, мы несколько облегчили себе задачу. Но надо отдать должное сборной Македонии, которая играла на максимуме своих возможностей, она доставила нам немало проблем”,- слова Адвокаата передает официальный сайт UEFA.
Его македонский коллега Мирсад Йонуз отметил, что его подопечные заслужили хотя бы ничью. "Мы играли очень хорошо, но нам сильно не повезло”, – сказал тренер.
По словам наставника словаков Владимира Вайса, его подопечные играли против трудного соперника. У них было мало шансов, но и ирландские футболисты не смогли создать много опасных ситуаций, передает официальный сайт футбольного союза Словакии.
Главный тренер сборной Ирландии Джовани Трапаттони верил, что его команда сможет одержать победу в Жилине. “ Мы сыграли очень хорошо в первой половине и имели право выиграть игру. Вторая половина была более уравновешена, и обе команды имели возможность победить”,- слова итальянского специалиста передает sportinglife.com.
Группу В с 9 очками возглавляет сборная России, Ирландия, Армения и Словакия имеют по 7 очков и занимают соответственно 2-4 места.