4:0 հաշվով վստահ հաղթանակ տանելով Անդորայի հանդեպ, ՀՀ հավաքականի և Երևանի «Փյունիկի» պաշտպան Արտակ Եդիգարյանը PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում նշել է, որ չնայած նրան, որ Անդորան ամենուժեղ թիմերից չէ, սակայն արագ գոլը վստահություն ներշնչեց ֆուտբոլիստներին և օգնեց հաղթահարել նրանց պաշտպանությունը:
Ըստ պաշտպանի, հավաքականի լավ խաղը պայմանավորված է նոր խաղացողներով, որոնք նոր եռանդ հաղորդեցին թիմին: Նա ասել է. «Շատ լավ է, որ մենք 7 միավորով 3-րդ տեղում ենք B խմբում, սակայն, ցավոք, զգացնել են տալիս Մակեդոնիայի հետ խաղում կորցրած 2 միավորները: Սակայն մենք աշխատում ենք ամեն ինչ անել հաջող ելույթի համար և Հայաստանի հավաքականը պահպանում է Եվրո-2012 փլեյ-օֆ դուրս գալու շանսերը»,-նշել է Եդիգարյանը:

13 Октябрь 2010 - 11:13 AMT
После уверенной победы над сборной Андорры со счетом 4:0, защитник сборной Армении и ереванского “Пюника” Артак Едигарян в беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net отметил, что несмотря на то, что Андорра не самая сильная команда, но быстро забитый гол придал уверенности игрокам и помог преодолеть закрытую защиту соперника.
“Игра нашего предыдущего соперника – Словакии, отличается от игры Андорры. Первая команда показывает нападающий футбол, а вторая – оборонительный ”, – сказал Едигарян.
По мнению защитника, хорошая игра сборной обусловлена молодыми игроками, которые придали команде новые силы. O положении в группе В отборочного турнира EURO-2012, где сборная Армении с 7 очками занимает 3 место, футболист сказал следующее: “Очень хорошо, что мы занимаем высокое место в группе, но, к сожалению, потерянные два очка в Македонии дают о себе знать. Но мы постараемся сделать все для удачного выступления и пока сохраняем шанс выйти в плей-офф”, – отметил Едигарян.