4:0 հաշվով վստահ հաղթանակ տանելով Անդորայի հանդեպ, ՀՀ հավաքականի և Երևանի «Փյունիկի» պաշտպան Արտակ Եդիգարյանը PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում նշել է, որ չնայած նրան, որ Անդորան ամենուժեղ թիմերից չէ, սակայն արագ գոլը վստահություն ներշնչեց ֆուտբոլիստներին և օգնեց հաղթահարել նրանց պաշտպանությունը:
Ըստ պաշտպանի, հավաքականի լավ խաղը պայմանավորված է նոր խաղացողներով, որոնք նոր եռանդ հաղորդեցին թիմին: Նա ասել է. «Շատ լավ է, որ մենք 7 միավորով 3-րդ տեղում ենք B խմբում, սակայն, ցավոք, զգացնել են տալիս Մակեդոնիայի հետ խաղում կորցրած 2 միավորները: Սակայն մենք աշխատում ենք ամեն ինչ անել հաջող ելույթի համար և Հայաստանի հավաքականը պահպանում է Եվրո-2012 փլեյ-օֆ դուրս գալու շանսերը»,-նշել է Եդիգարյանը:

After a confident victory over Andorra’s team 4:0 in a UEFA Euro-2012 qualifier in Yerevan, defender of the Armenian team Artak Yedigaryan told a PanARMENIAN.Net reporter that the Armenian footballers started playing confidently after the fast goal scored.
“Slovakia, our previous rival, and Andorra play in a different way – Slovakia plays attacking, while Andorra – defensive football,” said Yedigaryan.
According to him, the team’s good performance is conditioned by young members of it. Referring to standings in UEFA Euro-2012 qualifying Group B, where Armenia is the 3rd with seven points, Yedigaryan said that they will do their best, as Armenia still has chances to qualify for play-offs.