Հոկտեմբերի 10-ին Արմեն Ջիգարխանյանի ղեկավարած Մոսկվայի դրամատիկական թատրոնում կայացել է հանդիսավոր երեկո` նվիրված ԽՍՀՄ ժողովրդական արտիստ Արմեն Ջիգարխանյանի ծննդյան 75-ամյակին և թատրոնի ստեղծման 15-ամյակին:
Բացման խոսքով հանդես է եկել ՌԴ մշակույթի նախարար Ալեքսանդր Ավդեևը: ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանի շնորհավորական ուղերձն է ընթերցել ՌԴ-ումՀայաստանի դեսպան Օլեգ Եսայանը:
Երեկոյին ներկա են եղել ռեժիսորներ, ականավոր դերասաններ, մշակույթի գործիչներ, որոնք իրենց ելույթներում նշել են կինոարվեստում և թատրոնում Արմեն Ջիգարխանյանի ունեցած մեծ ավանդի, նրա բացառիկ տաղանդի, անսպառ աշխատասիրության և համաժողովրդական սիրո ու համակրանքի մասին:
Թատրոնի անձնակազմի կողմից ցուցադրվել են հատվածներ տարբեր ներկայացումներից, լսվել են նշանավոր երգիչների և երաժիշտների կատարումներ, հաղորդում է ՀՀ ԱԳՆ մամլո ծառայությունը:

Moscow Dramatic Theatre, under the guidance of Armen Jigarkhanyan, hosted a gala night to celebrate 75th jubilee of USSR peoples’ artist, as well as 15th anniversary of theatre formation.
Well known directors, actors, art workers, participating in the event, emphasized the significant contribution of Jigarkhanyan to the theatrical and cinematographic art.
Moscow Dramatic Theatre actors and famous musicians featured their performances.
Russian Minister of Culture Alexander Avdeev opened the event. Armenian Ambassador to Russia Oleg Yesayan read out the celebratory message of the Armenian President Serzh Sargsyan, Armenian Foreign Ministry press service reported.