Հոկտեմբերի 10-ին Արմեն Ջիգարխանյանի ղեկավարած Մոսկվայի դրամատիկական թատրոնում կայացել է հանդիսավոր երեկո` նվիրված ԽՍՀՄ ժողովրդական արտիստ Արմեն Ջիգարխանյանի ծննդյան 75-ամյակին և թատրոնի ստեղծման 15-ամյակին:
Բացման խոսքով հանդես է եկել ՌԴ մշակույթի նախարար Ալեքսանդր Ավդեևը: ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանի շնորհավորական ուղերձն է ընթերցել ՌԴ-ումՀայաստանի դեսպան Օլեգ Եսայանը:
Երեկոյին ներկա են եղել ռեժիսորներ, ականավոր դերասաններ, մշակույթի գործիչներ, որոնք իրենց ելույթներում նշել են կինոարվեստում և թատրոնում Արմեն Ջիգարխանյանի ունեցած մեծ ավանդի, նրա բացառիկ տաղանդի, անսպառ աշխատասիրության և համաժողովրդական սիրո ու համակրանքի մասին:
Թատրոնի անձնակազմի կողմից ցուցադրվել են հատվածներ տարբեր ներկայացումներից, լսվել են նշանավոր երգիչների և երաժիշտների կատարումներ, հաղորդում է ՀՀ ԱԳՆ մամլո ծառայությունը:

13 Октябрь 2010 - 16:01 AMT
В Московском драматическом театре под руководством Армена Джигарханяна состоялся торжественный вечер, посвященный 75-летию народного артиста СССР и 15-летию основания его театра.
Вечер открыл министр культуры России Александр Авдеев. Посол Армении в Российской федерации Олег Есаян зачитал поздравительное послание президента Армении Сержа Саргсяна.
Как отмечается в поступившем в PanARMENIAN.Net сообщении пресс-службы МИД РА, на вечере, посвященном великому актеру, присутствовали режиссеры, известные актеры, деятели искусств, которые в своих выступлениях отметили огромный вклад Армена Джигарханяна в киноискусство и театр, его уникальный талант, бесконечное трудолюбие, а также всенародную любовь и уважение к нему.
Актеры Московского драматического театра показали отрывки из разных спектаклей, а известные музыканты исполнили для актера свои произведения.