Հայաստանի ֆուտբոլի հավաքականի հարձակվող Յուրա Մովսիսյանը, որը հավաքականի կազմում 4 խաղի ընթացքում 3 գոլ է խփել, PanARMENAIN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում խոստովանել է, որ վաղուց էր երազում կրել ՀՀ հավաքականի համազգեստը: «Կարծում եմ, ես ժամանակին սկսեցի հանդես գալ Հայաստանի հավաքականի կազմում, քանի որ միշտ ցանկացել եմ օգնել թիմին և սեփական ավանդն ունենալ հայկական ֆուտբոլում»,-ասել է նա:
ԱՄՆ-ում Մովսիսյանը հանդես է եկել «Կանզաս սիթի» և «Սոլթ Լեյք» ակումբներում, հետո տեղափոխվել է Դանիայի «Ռանդերս» ակումբը: «Երբ ես տեղափոխվեցի Դանիա, իմ թիմը վերջին հորզինականներում էր և կարող էր լքել բարձրագույն լիգան: Սակայն վերջին խաղերում մենք սկսեցինք հաղթել: Կարծում եմ, ամեն ինչ կստացվի: Ես չեմ մտածում նոր ակումբի մասին, իմ խնդիրն է որքան հնարավոր է շատ գոլ խփել, իսկ իմ գործակալը կզբաղվի նոր ակումբի որոնմամբ»,-ասել է Մովսիսյանը:
Հարձակվողը համարում է, որ Հայաստանի հավաքականը բարձրակարգ ֆուտբոլ է ցուցադրում և ես ուրախ եմ, որ խաղում եմ նման տղաների հետ: «Բոլորը լավ ընկերներ են և լավ են հասկանում միմյանց: Հուսով եմ, որ կկարողանամ օգտակար լինել մեր հավաքականին»,-ասել է նա:
Վերջին երկու հանդիպումների մաիսն Մովսիսյանն ասաց. «Սլովակների հետ մենք բոլորս լավ խաղացինք, ցույց տվեցինք մեր ուժը: Անդորայի հետ խաը ևս դյուրին չէր, քանի որ հաղթանակից բացի ցանկացած արդյունք անհաջողություն կհամարվեր»:
Ըստ Մովսիսյանի, Եվրո-2012 ընտրական փուլում ՀՀ հավաքականը ծանր խաղեր ունի, սակայն ֆուտբոլիստները կաշխատեն անել ամեն ինչ, որ որքան հնարավոր է շատ միավորներ վաստակեն:

Нападающий сборной Армении Юра Мовсисян, который за сборную Армении забил 3 мяча в 4 играх, в беседе с корреспондентом PanARMENAIN.Net признался, что давно мечтал надеть форму сборной Армении. “Думаю, что начал выступать за сборную Армении вовремя, поскольку всегда хотел помочь команде и сделать свой вклад в армянский футбол”, – признался футболист.
Мовсисян в США выступал в футбольных клубах “Канзас сити” и “Солт-Лейк”, потом перешел в “Рандерс” (Дания). “Когда я переехал в Данию, мой клуб занимал последние места в турнирной таблице, находился в опасной зоне и мог покинуть высшую лигу. Но в последних играх мы стали побеждать, думаю, что у нас все получится. Я не думаю о другом клубе, моя задача сыграть как можно хорошо и забить много голов, а мой агент Патрик Маккейба займется поиском нового клуба для меня”, – сказал Мовсисян.
Нападающий считает, что сборная Армении в последнее время показывает футбол высшего качества, и он рад, что играет с такими партнерами по команде. “Все ребята очень дружные и понимают друг друга с легкостью. Рад, что я играю с ними и надеюсь, что сможем помочь нашей сборной ”, – отметил нападающий.
Про последние два матча сборной, где армянские футболисты победили сборные Словакии и Андорры соответственно со счетом 3:1 и 4:0, Мовсисян сказал: “В матче против словаков мы все сыграли хорошо и показали всю нашу мощь. Игра против Андорры тоже была непростой, поскольку любой результат, кроме победы считался бы неудачей”.
По словам Мовсисяна в отборочном турнире EURO-2012 сборная Армении в гостях проведет тяжелые матчи, но футболисты сборной постараются сделать все возможное, чтобы заработать как можно больше очков.