Արթուր Աբրահամն ու Կարլ Ֆրոչը համատեղ մամլո ասուլիս են անցկացրել՝ նվիրված Super Six մրցաշարի շրջանակներում կայանալիք մենամարտին: Բռնցքամարտիկները հանդիպել են հոկտեմբերի 14-ին Հելսինկիում, որտեղ նոյեմբերի 27-ին « Hartwall»-ում նրանք պետք է պայքարեն գերմիջին քաշային կարգում WBC թափուր տիտղոսի համար:
Ֆրոչն ասել է, որ զարմացած է, թե ինչու է Արթուր Աբրահամն իրեն «թագավոր» անվանում: «Արթուրը պլաստմասե թագ է կրում և փետուրներով հագուստ: Ես դա շատ տարօրինակ եմ համարում: Նա, անշուշտ, այլևս թագավոր չի լինի մեր մենամարտից հետո: Ես պատրաստվում եմ լցոնել նրան ճուտի նման»,-սպառնացել է բռնցքամարտիկը:
Իսկ Աբրահամն, ինչպես միշտ, իր պատասխանն ուներ: «Ես երջանիկ կլինեմ նրան տալ այդ պլաստմասե թագը, երբ լուծեմ նրա գործերը: Նա երբեք իսկական թագ չի ստանա և չի դառնա WBC տիտղոսակիր: Ես շատ չեմ խոսի մենամարտից առաջ, թող իմ բռունցքները որոշեն մենամարտի ելքը»,-ասել է Աբրահամը Ֆրոչին:
«Ես մեծ հարգանքով եմ վերաբերում Աբրահամին: Նա շատ ուժեղ է ու արդար: Ես պատրաստ եմ կոշտ պայքարի, սակայն մեզանից մեկն է հաղթելու և դա ես եմ լինելու»,-Ֆրոչի խոսքերն է մեջբերում fightnews.com-ը:

15 Октябрь 2010 - 08:18 AMT
Артур Абрахам и Карл Фроч провели первую совместную пресс-конференцию, посвященную их поединку в рамках турнира Super Six. Боксеры встретились в Хельсинки 14 октября, где 27 ноября на арене “Hartwall” им предстоит провести поединок за вакантный титул WBC в суперсреднем весе.
Фроч сказал, что он удивлен, зачем Артур Абрахам называет себя “Королем”. “Артур носит пластмассовую корону и одежду с перьями. Я считаю это очень странным. Он, конечно, не будет королем после нашего поединка. Я собираюсь нафаршировать его как цыпленка”,- пригрозил боксер.
А у Абрахама, как всегда, был надлежащий ответ. “Я буду счастлив, дать ему пластмассовую корону, когда разберусь с ним. Он никогда не получит настоящюю корону и не станет обладателем титула WBC. Я не буду много говорить перед поединком, и дам своим кулакам решить исход поединка”, – ответил Фрочу Абрахам.
“Я испытываю большое уважение к Абрахаму. Он очень сильный и справедливый спортсмен. Я готов к жесткой борьбе, но победит один из нас, и это буду я”,- уверен Фроч, передает fightnews.com.