Հոկտեմբերի 30-ին Երևանում տեղի կունենա ակորդիոնահար Ռիչարդ Գալլիանոյի և «Կադանսե համույթի համերգը: Ինչպես PanARMENIAN.Net-ին է հաղորդել «Կադանսե կենտրոնի գլխավոր մենեջեր Նիկա Բաբայանը, համերգը կբացի Տանգոյի միջազգային երևանյան փառատոնը, որը կսկսվի 2010թ. հոկտեմբերի 30-ին և կավարտվի 2011թ. հունիսի 30-ին: Առաջին փառատոնի շրջանակներում 5 համերգ տեղի կունենա արտերկրից ժամանած երաժիշտների մասնակցությամբ:
«Կադանսե անսամբլը ձևավորվել է 2004թ. փետրվար ամսին հինգ հայ հանրաճանաչ երաժիշտների կողմից դաշնակահար Արմեն Բաբախանյանի ղեկավարությամբ` նպատակ ուենենալով կատարել արգենտինացի կոմպոզիտոր Աստոր Պիացոլլայի (1921-1992) ստեղծագործությունները: Անսամբլի առաջին համերգը տեղի է ունեցել 2004թ. ապրիլ ամսին, որին հաջորդել են մի շարք այլ համերգներ` գրավելով մասնագետների և երաժշտասերների ուշադրությունը: «Կադանսե անսամբլը շատ շուտով դարձավ Հայաստանի առաջատար և հայտնի երաժշտական խմբերից մեկը: Շուտով այն ընդլայնեց իր ռեպերտուարը` ներառելով եվրոպական, ամերիկյան, ռուս և հայ դասական և ժամանակակից կոմպոզիտորների գլուխգործոցները` միաժամանակ հարազատ մնալով Պիացոլլայի երաժշտական արվեստին: Բազմաթիվ ստեղծագործություններ, այդ թվում դասական, համաշխարհային և պոպ-երաժշտություն, այժմ ներառված են անսամբլի կատարումների ցանկում` նոր գործիքավորմամբ: Երաժշտական կատարումների ցանկում կան նաև անսամբլին և նրա անդամներին նվիրված ստեղծագործություններ:
Կոմպոզիտոր, վիրտուոզ ակորդիոնահար, Աստոր Պիացոլայի ընկեր և աշակերտ, «Նյու մյուզետե երաժշտական ուղղության հիմնադիր՝ Ռիչարդ Գալլիանոն ծնվել է 1950 թվականի դեկտեմբերի 12-ին, Կաննում: Ծագումով իտալացի, ակորդինահար և ուսուցիչ՝ Լյուսիեն Գալլիանոյի որդի՝ Ռիչարդը սկսում է նվագել, երբ դեռ 4 տարեկան էր: Ուսումը շարունակում է Նիցցայի կոնսերվատորիայում: Այստեղ, հայտնի ջազ շեփորահար՝ Քլիֆորդ Բրաունի ստեղծագործություններով, իր համար բացահայտում է ջազը: Հենց այստեղ փոխվում է երաժշտի ստեղծագործական մտածելակերպը: Ջազում ակորդիոնը գրեթէ չբացահայտված գործիք էր, բայց իր ապագան Ռիչարդ Գալլիանոն տեսնում էր միայն ջազային ժանրում:
Ռ. Գալլիանոն նվագակցում է ճանաչված ֆրանսիացի երաժիշտների (Բարբարա, Սերժ Ռեջջիանի, Շարլ Աձնավուր, Ջուլիետտա Գրեկո) անթիվ ձայնագրություններում:

18 Октябрь 2010 - 10:25 AMT
30 октября в Ереване состоится концерт аккордеониста Ричарда Галлиано и ансамбля "Каданс". Как сообщил PanARMENIAN.Net генеральный менеджер музыкального центра «Каданс» Ника Бабаян, концерт открывает первый Ереванский международный фестиваль танго, который начинается 30 октября 2010 года и завершится 30 июня 2011 года. В рамках первого фестиваля состоится 5 концертов с участием известных зарубежных артистов.
В программе первого концерта – произведения Астора Пьяццоллы, Ричарда Галлиано, танго.
Ансамбль «Каданс» был сформирован в феврале 2004 года пятью выдающимися инструменталистами Армении под руководством всемирно известного пианиста Армена Бабаханяна, первоначально только для исполнения одной концертной программы, составленной из произведений аргентинского композитора Астора Пьяцоллы (1921-1992). Первый концерт ансамбля состоялся в апреле 2004 г., после чего последовали другие концерты, которые привлекли внимание знатоков и любителей серьезной музыки.
«Каданс» очень скоро стал одним из ведущих и популярных ансамблей Армении.
Ричард Галлиано родился во Франции в 1950 г., и уже в раннем детстве начал играть на аккордеоне.Позже он стал играть на тромбоне и изучал композицию в Музыкальной Академии в Ницце. Подростком сильно увлекся джазом, в частности, прохладным (cool) джазом Майлза Дейвиса и Клиффорда Брауна. К концу 60-х он полностью сконцентрировался на этой музыке. После переезда в Париж в 1973 году, он получил место дирижера, аранжировщика и композитора в оркестре Клода Нугаро. Проработав там до 1976 года, он стал выступать со многими звездами американского и европейского джаза, среди которых были Чет Бейкер, Джо Завинул, Тутс Тилеманс, Рон Картер, Мишель Петруччиани и Ян Гарбарек.