Հոկտեմբերի 30-ին Երևանում տեղի կունենա ակորդիոնահար Ռիչարդ Գալլիանոյի և «Կադանսե համույթի համերգը: Ինչպես PanARMENIAN.Net-ին է հաղորդել «Կադանսե կենտրոնի գլխավոր մենեջեր Նիկա Բաբայանը, համերգը կբացի Տանգոյի միջազգային երևանյան փառատոնը, որը կսկսվի 2010թ. հոկտեմբերի 30-ին և կավարտվի 2011թ. հունիսի 30-ին: Առաջին փառատոնի շրջանակներում 5 համերգ տեղի կունենա արտերկրից ժամանած երաժիշտների մասնակցությամբ:
«Կադանսե անսամբլը ձևավորվել է 2004թ. փետրվար ամսին հինգ հայ հանրաճանաչ երաժիշտների կողմից դաշնակահար Արմեն Բաբախանյանի ղեկավարությամբ` նպատակ ուենենալով կատարել արգենտինացի կոմպոզիտոր Աստոր Պիացոլլայի (1921-1992) ստեղծագործությունները: Անսամբլի առաջին համերգը տեղի է ունեցել 2004թ. ապրիլ ամսին, որին հաջորդել են մի շարք այլ համերգներ` գրավելով մասնագետների և երաժշտասերների ուշադրությունը: «Կադանսե անսամբլը շատ շուտով դարձավ Հայաստանի առաջատար և հայտնի երաժշտական խմբերից մեկը: Շուտով այն ընդլայնեց իր ռեպերտուարը` ներառելով եվրոպական, ամերիկյան, ռուս և հայ դասական և ժամանակակից կոմպոզիտորների գլուխգործոցները` միաժամանակ հարազատ մնալով Պիացոլլայի երաժշտական արվեստին: Բազմաթիվ ստեղծագործություններ, այդ թվում դասական, համաշխարհային և պոպ-երաժշտություն, այժմ ներառված են անսամբլի կատարումների ցանկում` նոր գործիքավորմամբ: Երաժշտական կատարումների ցանկում կան նաև անսամբլին և նրա անդամներին նվիրված ստեղծագործություններ:
Կոմպոզիտոր, վիրտուոզ ակորդիոնահար, Աստոր Պիացոլայի ընկեր և աշակերտ, «Նյու մյուզետե երաժշտական ուղղության հիմնադիր՝ Ռիչարդ Գալլիանոն ծնվել է 1950 թվականի դեկտեմբերի 12-ին, Կաննում: Ծագումով իտալացի, ակորդինահար և ուսուցիչ՝ Լյուսիեն Գալլիանոյի որդի՝ Ռիչարդը սկսում է նվագել, երբ դեռ 4 տարեկան էր: Ուսումը շարունակում է Նիցցայի կոնսերվատորիայում: Այստեղ, հայտնի ջազ շեփորահար՝ Քլիֆորդ Բրաունի ստեղծագործություններով, իր համար բացահայտում է ջազը: Հենց այստեղ փոխվում է երաժշտի ստեղծագործական մտածելակերպը: Ջազում ակորդիոնը գրեթէ չբացահայտված գործիք էր, բայց իր ապագան Ռիչարդ Գալլիանոն տեսնում էր միայն ջազային ժանրում:
Ռ. Գալլիանոն նվագակցում է ճանաչված ֆրանսիացի երաժիշտների (Բարբարա, Սերժ Ռեջջիանի, Շարլ Աձնավուր, Ջուլիետտա Գրեկո) անթիվ ձայնագրություններում:

The First Yerevan Tango Festival will open on October 30, 2010, with a concert to be performed by accordionist Richard Galliano and Cadence Ensemble.
As general manager of Cadence music center Nika Babayan told PanARMENIAN.Net, the festival which includes 5 concerts with participation of famous foreign guests will close on June 30, 2011.
The Cadence Ensemble was formed in February 2004 by five outstanding Armenian instrumentalists under leadership of pianist Armen Babakhanian, initially to perform the works of Argentine composer Astor Piazzolla (1921-1992). The Ensemble’s premier concert took place in April 2004, followed by several others that attracted the attention of fans and promoters. The Cadence Ensemble at once became one of the leading and most popular music groups of Armenia. Soon the ensemble expanded its repertoire to include masterpieces of classical and contemporary European, American, Russian and Armenian composers – while maintaining and affinity for Piazzolla. Arrangements of many famous works, including classical, world music and pop are now included in the ensemble’s musical menu. Also included are specially composed pieces dedicated to the Ensemble and its members.
Accordionist and composer Richard Galliano, born in France in 1950, began playing accordion at a young age. He later picked up the trombone, and studied composition at the Academy in Nice; he also fell in love with jazz as a teenager, particularly cool-era Miles Davis and Clifford Brown, and made it his primary focus by the late '60s. Making a living as a jazz accordionist naturally proved difficult; fortunately, after moving to Paris in 1973, he landed a position as conductor, arranger, and composer for Claude Nougaro's orchestra. He remained there until 1976, and went on to work with numerous American and European jazz luminaries, including Chet Baker, Joe Zawinul, Toots Thielemans, Ron Carter, Michel Petrucciani, and Jan Garbarek.