Հոկտեմբերի 22-24-ը Վանաձորում կանցնի ազատ ոճի ըմբշամարտի միջազգային մրցաշարը՝ նվիրված Օլիմպիական խաղերի մրցանակակիր, Եվրոպայի բազմակի չեմպիոն և Աշխարհի գավաթի գավաթակիր Ստեփան Սարգսյանի հիշատակին:
Ինչպես PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին է հայտնել Հայաստանի ըմբշամարտի ֆեդերացիայի գլխավոր քարտուղար Բազմասեր Առաքելյանը, մրցաշարին կմասնակցեն մարզիկներ 7 երկրներից՝ Հայաստանից, Վրաստանից, Ուկրաինայից, Իրանից, Ղազախստանից, ԱՄՆ-ից ու Իսրայելից:
15-րդ ավանդական մրցաշարի մրցանակային հիմնադրամը կազմում է 63 հազար դոլար:
Հայաստանի հավաքականի կազմում 45 ըմբիշ կա: Գլխավոր մարզիչ Արայիկ Բաղդադյանն ասել է, որ բոլոր մարզիկները մրցաշարին են նախապատրաստվել սեփական մարզիչների հետ: «Աշխարհի առաջնությունից հետո հավաքականը համատեղ հավաք չի անցկացրել: Իսկ արդեն այդ մրցաշարից հետո կձևավորվի նոր կազմը, որը պատրաստ կլինի այլ միջազգային մրցաշարերի»,-ասել է Բաղդադյանը:

22-24 октября в Ванадзоре пройдет международный турнир по вольной борьбе, посвященный памяти серебряного призера Олимпийских игр, многократного чемпиона Европы и обладателя Кубка мира Степана Саркисяна.
Как сообщил корреспонденту PanARMENIAN.Net генеральный секретарь Федерации борьбы Армении Базмасер Аракелян, на турнире выступят спортсмены из 7 стран – Армении, Грузии, Украины, Ирана, Казахстана, США и Израиля.
Призовой фонд 15 традиционного турнира составляет 63 тыс. долларов.
Сборную Армении на турнире представят 45 борцов. Главный тренер Араик Багдадян сказал, что все спортсмены к турниру готовились со своими личными тренерами: “После чемпионата мира сборная не проводила совместных сборов. А уже после этого турнира сформируется новый состав, который будет готовиться к другим международным турнирам”, – подчеркнул Багдадян.