Չեմպիոնների լիգայի H խմբում «Արսենալին» 5:1 հաշվով պարտվելուց հետո «Շախտյորի» հարձակվող կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը կարծում է, որ անհրաժեշտ է հնարավորինս արագ մոռանալ այդ խաղը և մտածել ապագայի մասին:
«Ողջ թիմը վատ էր խաղում: Պետք է վերլուծություն կատարենք հաջորդ խաղին ավելի լավ պատրաստվելու համար: Սրանք երկու ամենակարևոր հանդիպումներն են Չեմպիոնների լիգայի խմբային փուլում: Չի կարելի այդպես խաղալ, քանի որ մեզ դիտում են երկրպագուները և ողջ Եվրոպան»,- ասել է Մխիթարյանը:
Նրա խոսքերով, «Արսենալը» շատ լավ թիմ է և նրա հետ խաղալը դժվար է. «Նրանք շատ քիչ տարածություն են տալիս, գրոհելը դժվար էր, քանի որ մեզ վրա ճնշում էին գործադրում: Ես ցանկանում եմ մոռանալ այդ խաղը: Դա արդեն պատմություն է:
Դոնեցկում մենք կփորձենք նրանց հաղթել, քանի որ այդ թիմն այնքան էլ վտանգավոր չէ»,- Մխիթարյանի խոսքերն է մեջբերում terrikon.dn.ua-ն:

20 Октябрь 2010 - 08:49 AMT
Генрих Мхитарян: В Донецке мы постараемся обыграть “Арсенал”, поскольку она не такая страшная команда
После крупного поражения со счетом 5:1 в группе Н Лиги Чемпионов от “Арсенала”, атакующий полузащитник “Шахтера" Генрих Мхитарян был очень расстроен результатом матча. Армянский легионер “горняков” считает, что необходимо побыстрее забыть эту игру и думать о будущем.
“Вся команда играла плохо. Сделаем анализ, чтобы быть готовыми к следующей игре как можно лучше. Это две самых важных встречи на групповом этапе Лиги чемпионов. Нельзя так играть, так как на нас смотрят болельщики и вся Европа”,- сказал Мхитарян.
По словам футболиста, “Арсенал” очень хорошая команда и с ним трудно играть: “Они дают очень мало пространства, в атаке было тяжело играть, так как нас хорошо прессинговали. Я хочу побыстрее забыть эту игру с неприятным результатом. Это уже история. И в Донецке мы постараемся их обыграть, поскольку “Арсенал” не такая и страшная команда”,- слова Мхитаряна передает terrikon.dn.ua.