Հայաստանի մինչև 19 տարեկանների հավաքականը մասնակցում է Եվրոպայի առաջնության ընտրական մրցաշարում, որն ընթանում է Լիտվայում:
Օգոստոսի 21-ին հայ ֆուտբոլիստները ընտրական մրցաշարի 11-րդ խմբում խաղացին Իսպանիայի հավաքականի հետ: Խաղն ավարտվեց 3:0 հաշվով իսպանացիների օգտին, կրկնակի գոլի հեղինակ դարձավ Ալվարո Մորատա Մարտին, մեկ գոլ խփեց Պաբլո Սարաբիան:
Մինչ այդ Սևադա Արզումանյանի սաները նույն հաշվով զիջել էին իսրայելցի հասակակիցներին: Ընտրական փուլի վերջին խաղը տեղի կունենա հոկտեմբերի 24-ին Լիտվայի հավաքականի հետ:

Сборная Армении по футболу до 19 лет продолжает выступление в отборочном турнире чемпионата Европы, который проходит в Литве.
21 октября армянские футболисты в 11 группе отборочного турнира сыграли против сборной Испании. Матч закончился со счетом 3:0 в пользу испанцев, автором дубля стал Алваро Мората Мартин и один гол забил Пабло Сарабия.
До этого подопечные Севады Арзуманяна с таким же счетом проиграли своим израильским ровесникам. Последний матч в отборочном этапе сборная Армении проведет 24 октября против сборной Литвы.