Չեխիայի Հանրապետության մայրաքաղաք Պրահայում, որտեղ անցկացվում է Սամբոյի աշխարհի գավաթի ուսանողական առաջնությունը, Հայաստանը ներկայացնող Վահագն Գևորգյանը 68 կգ քաշային կարգում բրոնզե մեդալ է նվաճել:
2010թ. հոկտեմբերի 24-ից 28-ը Պրահայի «Կլուբ հոթել Պրահա» մարզահամալիրում կկայանա սամբոյի վետերանների աշխարհի գավաթի խաղարկությունը, որին կմասնակցեն Հայաստանի ներկայացուցիչներ, սպորտի վարպետներ, ՀՀ վաստակավոր մարզիչներ 50-ամյա Վովիկ Խոջայանը (68 կգ) և 55-ամյա Զավեն Էվոյանը (62 կգ), ովքեր բազմիցս մասնակցել են սամբոյի վետերանների Աշխարհի և Եվրոպայի առաջնությունների և դարձել մրցանակակիրներ, հաղորդում է Հայաստանի Սամբոյի ֆեդերացիայի մամլո ծառայությունը:

На проходящем в эти дни в Праге Кубке мира по спортивному самбо среди студентов, член сборной Армении, студент 3-го курса Армянского государственного института физической культуры – Ваагн Геворкян удостоился бронзовой медали в весовой категории до 68 кг.
С 24-го по 28-е октября текущего года в спорткомплексе “Клуб Отель Прага” состоится так же и Кубок мира среди ветеранов, где участвуют представители Армении – мастера спорта СССР, заслуженные тренеры Армении – 50-ти летний Вовик Ходжаян (вес до 68 кг) и 55-ти летний Завен Эвоян (вес до 62 кг), неоднократные призеры европейских и мировых первенств среди ветеранов, сообщает пресс-служба Федерации самбо Армении.