«Երևանյան հեռանկարներ» 11-րդ միջազգային երաժշտական փառատոնի համերգային ծրագիրը կբացի Ջո Կոկերի համերգը, որը տեղի կունենա հոկտեմբերի 26-ին, Երևանում կայացած մամլո ասուլիսում հայտարարել է փառատոնի նախագահ և գեղարվեստական ղեկավար Ստեփան Ռոստոմյանը:
Ըստ նրա, ավանդաբար արդեն երրորդ տարին փառատոնի շրջանակներում Երևան են ժամանում առաջին մեծության աստղեր, որոնցից առաջինը Ալ Ջերոն էր, այնուհետև եկավ Ջորջ Բենսոնն ու այս տարի Ջո Կոկերը: Ռոստոմյանը նշել է, որ 11-րդ փառատոնը ներառում է ինչպես դասական երաժշտություն (որը կազմում է փառատոնի ծրագրի հիմնական մասը), այնպես էլ ջազ, ազգային և հոգևոր երաժշտություն: Հատուկ ծրագրի շրջանակներում Երևան կժամանի հայտնի կոմպոզիտոր Գորան Բրեգովիչը իր հարսանեկան և թաղման նվագախմբով: Սակայն փառատոնի գլխավոր իրադարձությունը հայտնի իսպանացի տենոր Պլասիդո Դոմինգոյի համերգն է: Նրա համերգը տեղի կունենա Կարեն Խաչատրյանի անվան համալիրի փոքր դահլիճում դեկտեմբերի 3-ին: Համերգի դիրիժորը կլինի Իսրայել Գուրսկին: Երգչի հետ հանդես կգա նաև հայտնի երգչուհի, «Գրեմմի» մրցանակի մրցանակակիր Աննա Մարիա Մարտինեսը:

On October 25, president and art director of Yerevan Perspectives Festival Stepan Rostomyan briefed the news conference on varied concert program of the 11th International Music Festival featuring world-known artists.
“This year, festival program will not be limited by classical program. Popular blues musician Joe Cocker will open the 11th Festival with October 26 concert; Goran Bregovic & Wedding and Funeral Orchestra will feature Alcohol concert program,” Rostomyan said.
“Joint performance of Spanish tenor Placido Domingo and Grammy Award winner, soprano Ana Maria Martinez due December 3 will become one of the festival highlights,” festival director noted.
The Royal Philharmonic Orchestra performed at Yerevan Perspectives International Music Festival in the Armenian National Opera & Ballet Theatre on September 22, 2010.