Երևանի «Հատիսի» կանանց թիմն այսօր երեկոյան Երևան-Նովոսիբիրսկ չվերթով մեկնում է Ռուսաստան։ Հոկտեմբերին 27-ին «Հատիսը» Նովոսիբիրսկում հյուրընկալվելու է տեղի «Դինամո-ԳՈՒՎԴ»-ին։ Հանդիպումը կայանալու է Եվրագավաթի 2010/11թթ. խաղարկության խմբային փուլի շրջանակներում։ Այս այս հանդիպումով էլ մեկնարկում է Եվրագավաթի նոր խաղարկությունը։
Գլխավոր մարզիչ Գիա Ղազանչյանի, մարզիչներ Վարդան Խաչատրյանի և Արեգ Վաթյանի գլխավորությամբ մրցավայր են մեկնելու հետևյալ խաղացողները.
Աննա Բաղդոյան
Աննա Պոկոյովա
Էրիկա Դեվիս
Ամանդա Ջեքսոն
Սաթենիկ Մարտիրոսյան
Քրիստինե Քեփենեկյան
Գաննա Զարիցկա
Քուիաննա Չենի
Իվա Սերդար
Մարտինա Զուբակ
Կաելա Չափդելայն
Նովոսիբիրսկում «Հատիսը» հանգրվանելու է «Ստարի Զամոկ» հյուրանոցում։ Վաղը՝ հոկտեմբերի 26-ին, թիմը «Սեվեր» մարզահամալիրում կանցկացնի մարզում։ Նույն մարզահամալիրում էլ մեկ օր անց կկայանա հանդիպումը։ «Դինամո-ԳՈՒՎԴ»-«Հատիս» հանդիպումը սկսվելու է Երևանի ժամանակով 15։30-ին, հաղորդում է ՀՀ բասկետբոլի ֆեդերացիայի մամլո ծառայությունը:

25 Октябрь 2010 - 10:48 AMT
Ереванский баскетбольный женский клуб “Атис” 25 октября отправится в Новосибирск, где 27 октября в групповом этапе розыгрыша Кубка Европы 2010-2011 встретится с “Динамо-ГУВД”.
Это будет первым матчем “Атиса” в Еврокубке этого сезона, PanARMENIAN.Net сообщили в пресс-службе “Атиса”.
Армянский клуб остановится в гостинице “Старый Замок” и начнет тренироваться с 26 октября в зале спортивного комплекса “Север”.
Главный тренер Гия Казанчян и его помощники Арег Ватян и Вардан Хачатрян на матч заявили следующих баскетболисток: Анна Багдоян, Анна Покоева, Эрика Девис, Аманда Джексон, Сатеник Мартиросян, Кристине Кепенекян, Ганна Зарицка, Куианна Чени, Ива Сердар, Мартина Зубак и Каела Чапделайн.