Հոկտեմբերի 23-ին Նիժնի Նովգորոդի Լենինի անվան պետական մարզային ունիվերսալ գրադարանում տեղի ունեցավ կոմպոզիտոր Առնո Բաբաջանյանի կյանքին ու ստեղծագործությանը նվիրված երեկո:
Համերգը կազմակերպել է «Նիժնի Նովգորոդի հայ համայնք» շրջանային հասարակական կազմակերպությունը:
Նիժնի Նովգորոդի բնակիչների ուշադրությանը ներկայացվեց կոմպոզիտորի կյանքն ու ստեղծագործությունը: Փաստերի ու իրադարձությունների համադրումը, կինոքրոնիկոնի կադրերի տեսաշարը, կոմպոզիտորի հարազատների ու ընկերների հիշողությունները՝ կոմպոզիտորի հիասքանչ երաժշտության հետ մեկտեղ, ստեղծեցին մի անկրկնելի մթնոլորտ:
Համերգային մասում հանդես եկան Նիժնի Նովգորոդի ստեղծագործ կատարողներ, հայտնում է «Նիժնի Նովգորոդի հայեր» պորտալը:

23 октября в Нижегородской государственной областной универсальной библиотеке им. Ленина состоялся вечер, посвященный жизни и творчеству композитора Арно Бабаджаняна.
Концерт был организован областной общественной организацией "Нижегородская армянская община".
Вниманию нижегородцев была представлена ретроспектива жизни и творчества маэстро. Сочетание фактов и событий, документального видеоряда кадров кинохроники, воспоминаний родственников и друзей композитора с его гениальной музыкой придало вечеру атмосферу изысканной красоты, которой так полна музыка Арно Бабаджаняна.
В концертной части выступили солисты и творческие коллективы Нижнего Новгорода, сообщает портал «Нижегородские армяне».