Հայաստանի ֆուտբոլի առաջնության 26-րդ տուրի կենտրոնական «Փյունիկ»-«Բանանց» հանդիպումը կսպասարկի իտալացի մրցավարների բրիգադը:
Խաղի գլխավոր մրցավարը կլինի Անդրեա Ռոմեոն, նրան կօգնեն Անդրեա Պադովան ու Ռոբերտո Մարիա Ռոմանելը: Չորրորդ պատվիրակը կներկայացնի Հայաստանը, PanARMENIAN.Net-ին են հաղորդել Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի մամլո ծառայությունում:
Խաղը տեղի կունենա հոկտեմբերի 31-ին Վազգեն Սարգսյանի անվան հանրապետական մարզադաշտում:
Դեռ հոկտեմբերի 7-ին ՀՖՖ նախագահ Ռուբեն Հայրապետյանը հայտարարել էր, որ դժգոհ է հայ մրցավարների գործողություններից, որոնք սպասարկում են Հայաստանի առաջնության խաղն ու որոշել է հրաժարվել նրանց ծառայություններից: Կենտրոնական խաղերի մրցավարները արտերկրից կլինեն:

On October 31, Italian judges will officiate at the central match of the 26th round of the Armenian top division championship – Pyunik vs Banants.
Andrea Romeo will be the chief judge of the match, the press service of the Armenian Football Federation told PanARMENIAN.Net.
On October 7, President of the Armenian Football Federation Ruben Hayrapetyan stated he is unhappy with actions of Armenian judges officiating at matches of the Armenian championship. Thus, from now on foreign judges will be officiating at central matches in Armenia.