Բորիս Գրեբենշչիկովի և «Ակվարիում» խմբի համերգը տոն կդառնա ոչ միայն երևանցիների, այլև հենց երաժիշտների համար: Այդ մասին երգիչը հաճախ է հայտարարել զանազան հարցազրույցների ու մամլո ասուլիսների ժամանակ: «Մեզ համար կարևորն այսքան տարի անց վերջապես Երևանում ելույթ ունենալն է: Մենք (այսինքն «Ակվարիումը») երկար տարիներ երազում էինք համերգով հանդես գալ Երևանում և, վերջապես, մեզ նման հնարավորություն ընձեռվեց»,- PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին է հաղորդել խմբի ղեկավար Բորիս Գրեբենշչիկովը: «Ակվարիումի» համերգը Երևանում կկայանա հոկտեմբերի 31-ին: Համերգի կազմակերպիչը ՇԱՐՄ Հոլդինգն է:
Ինքը երգիչը չի բացառել նաև ևս մի քանի համերգների անցկացումը: «Մենք ուրախ կլինենք վերադառնալ ու էլի համերգներ տալ, որովհետև ես վաղուց եմ սիրում Հայաստանը: Բացի դրանից մենք շատ ընկերներ ունենք Երևանում»,- նշել է նա: Երգիչն իր ավագ ընկերն ու եղբայրն է համարում դուդուկի վարպետ Ջիվան Գասպարյանին, որի հետ ինքը ելույթ է ունեցել մի բեմում և աշխատել մի քանի երգերի շուրջ: Ես միշտ ուրախ եմ նրա հետ մեկ բեմում հայտնվել»:
Այն մասին, թե ինչպիսի անակնկալներ կարելի է սպասել լեգենդար «Ակվարիում» խմբի երևանյան ելույթից, կարելի է միայն գուշակել, քանի որ, ինչպես նշել է մենակատարը, հատուկ ծրագիր չկա և խումբը հիմնականում նվագում է այն, ինչ «Աստված է կամենում»: «Ոչ ոք չգիտի, թե մենք ինչ ենք կատարելու, օրինակ, դա կարող է լինել երկժամյա իմպրովիզ»,-ասել է երաժիշտը:
Գրեբենշչիկովն ավելացրել է, որ ուրախությամբ կքննարկի հայ երաժիշտների առաջարկները:
Նշենք, որ համերգի էքսկլյուզիվ ֆոտո-գործընկերը PanARMENIAN Photo գործակալությունն է:
Լեգենդար խմբի համերգին նվիրված մամլո ասուլիսը տեղի կունենա հոկտեմբերի 30-ին` ժամը 12:00-ին, «Անի» հյուրանոցում:

29 Октябрь 2010 - 11:04 AMT
Концерт Бориса Гребенщикова и группы “Аквариум” станет праздником не только для ереванцев, но и для самих музыкантов. Об этом певец нередко заявлял в различных интервью и на пресс-конференциях. “Для нас главное, спустя столько лет, наконец-то выступить в Ереване. Много лет мы (то есть “Аквариум”) мечтали выступить с концертом в Ереване и, наконец, нам представилась такая возможность”, – сообщил корреспонденту PanARMENIAN.Net солист группы Борис Гребенщиков. Концерт “Аквариума” в Ереване состоится 31 октября. Организатором концерта выступает компания ШАРМ Холдинг.
Сам певец не исключил также возможности проведения еще нескольких концертов. “Мы будем счастливы вернуться и сыграть еще, потому что я с давних пор люблю Армению. К тому же в Ереване у нас много друзей”, – отметил он. Своим старшим другом и братом исполнитель считает также мастера армянского дудука Дживана Гаспаряна, с которым он выступал на одной сцене и работал над несколькими песнями: “Я всегда счастлив оказаться с ним на одной сцене”.
О том, какие сюрпризы можно ожидать от ереванского выступления легендарной группы “Аквариум”, приходится только гадать, поскольку, как отметил ее солист, специальной программы нет, и они, в основном, играют что “Бог на душу положит”. “Никто не знает, что мы будем исполнять, к примеру, это могут быть двухчасовые импровизации”, – отметил музыкант.
Гребенщиков добавил, что с радостью обсудит все предложения армянских музыкантов.
Отметим, что эксклюзивным фото-партнером концерта является фото-агентство PanARMENIAN Photo.
Пресс-конференция, посвященная концерту легендарной группы, состоится 30 октября в 12:00 в гостинице Ани.