Բորիս Գրեբենշչիկովի և «Ակվարիում» խմբի համերգը տոն կդառնա ոչ միայն երևանցիների, այլև հենց երաժիշտների համար: Այդ մասին երգիչը հաճախ է հայտարարել զանազան հարցազրույցների ու մամլո ասուլիսների ժամանակ: «Մեզ համար կարևորն այսքան տարի անց վերջապես Երևանում ելույթ ունենալն է: Մենք (այսինքն «Ակվարիումը») երկար տարիներ երազում էինք համերգով հանդես գալ Երևանում և, վերջապես, մեզ նման հնարավորություն ընձեռվեց»,- PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին է հաղորդել խմբի ղեկավար Բորիս Գրեբենշչիկովը: «Ակվարիումի» համերգը Երևանում կկայանա հոկտեմբերի 31-ին: Համերգի կազմակերպիչը ՇԱՐՄ Հոլդինգն է:
Ինքը երգիչը չի բացառել նաև ևս մի քանի համերգների անցկացումը: «Մենք ուրախ կլինենք վերադառնալ ու էլի համերգներ տալ, որովհետև ես վաղուց եմ սիրում Հայաստանը: Բացի դրանից մենք շատ ընկերներ ունենք Երևանում»,- նշել է նա: Երգիչն իր ավագ ընկերն ու եղբայրն է համարում դուդուկի վարպետ Ջիվան Գասպարյանին, որի հետ ինքը ելույթ է ունեցել մի բեմում և աշխատել մի քանի երգերի շուրջ: Ես միշտ ուրախ եմ նրա հետ մեկ բեմում հայտնվել»:
Այն մասին, թե ինչպիսի անակնկալներ կարելի է սպասել լեգենդար «Ակվարիում» խմբի երևանյան ելույթից, կարելի է միայն գուշակել, քանի որ, ինչպես նշել է մենակատարը, հատուկ ծրագիր չկա և խումբը հիմնականում նվագում է այն, ինչ «Աստված է կամենում»: «Ոչ ոք չգիտի, թե մենք ինչ ենք կատարելու, օրինակ, դա կարող է լինել երկժամյա իմպրովիզ»,-ասել է երաժիշտը:
Գրեբենշչիկովն ավելացրել է, որ ուրախությամբ կքննարկի հայ երաժիշտների առաջարկները:
Նշենք, որ համերգի էքսկլյուզիվ ֆոտո-գործընկերը PanARMENIAN Photo գործակալությունն է:
Լեգենդար խմբի համերգին նվիրված մամլո ասուլիսը տեղի կունենա հոկտեմբերի 30-ին` ժամը 12:00-ին, «Անի» հյուրանոցում:

Boris Grebenschikov and Aquarium band’s concert in Yerevan is a happy event both to Yerevanians and the musicians themselves.
“We have long dreamed to perform in Yerevan, and were finally given a chance to do so, Aquarium frontman said.
“We’ve only planned on one concert, yet will be happy to come back and play again, should everything go well. We have many friends here,” Grebenshchikov told PanARMENIAN.Net
During Yerevan-Moscow-Kyiv spacebridge, the musician characterized the possibility of a joint performance with Armenian duduk master Jivan Gasparyan as an incredible experience.
“I’ll be happy to perform with Jivan,” Grebenschikov said, adding, “I’m open to Armenian musicians’ offers.”
In conclusion, Aquarium frontman has promised a concert full of surprises, including hour-long improvisations.
On October 31, Boris Grebenschikov and Aquarium band will complete their Krasnaya Reka tour with a concert in Yerevan.
PanARMENIAN Photo will be responsible for exclusive photo coverage of the concert.
A news conference covering the oncoming concert of the legendary band is due on October 30 in Ani hotel at 12 p.m. Yerevan time.