Հոկտեմբերի 30-ին Հայաստանի Ազգային պատկերասրահում ռուս մեծ գեղանկարիչ Իսահակ Լևիտանի ծննդյան 150-ամյակին նվիրված երեկո կկայանա:
Ինչպես հաղորդում է Հայաստանում «Ռոսսոտրուդնիչեստվո»-ի ներկայացուցչության մամլո ծառայությունը, հանդիսավոր միջոցառման շրջանակներում կբացվի Հայաստանի Ազգային պատկերասրահի հավաքածուի մեջ գտնվող նկարչի աշխատանքների ցուցահանդես, ինչպես նաև «Հավերժ անդորրի վերևում» կտավի վրա վարպետի աշխատանքի մասին կարճամետրաժ ֆիլմի ցուցադրություն կկայանա:
Երեկոյի կազմակերպիչներն են Հայաստանում «Ռոսսոտրուդնիչեստվո»-ի ներկայացուցչությունը, «Ռուսաստանի բարեկամներ» հասարակական կազմակերպությունը և Ռուսական բուհերի շրջանավարտների միությունը:

30 октября в Национальной картинной галерее Армении пройдет вечер, посвященный 150-летию со дня рождения великого русского живописца Исаака Левитана.
Как сообщает пресс-служба представительства “Россотрудничество” в Армении, в рамках торжественного мероприятия будет открыта выставка работ художника из собраний Национальной картинной галереи Армении, а также состоится показ короткометражного фильма о работе мастера над картиной “Над вечным покоем”.
Организаторами вечера выступили представительство “Россотрудничества” в Армении, общественная организация «Друзья России» и Союз выпускников российских вузов.