Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի ներկայացուցիչները կմեկնեն Վորոնեժ Ռուսաստան-Բելգիա ընկերական խաղին ներկա գտնվելու նպատակով, որը կկայանա նոյեմբերի 17-ին:
«Մենք ուշադիր հետևում ենք մեր բոլոր մրցակիցներին Եվրո-2012 ընտրական խմբի շրջանակներում և Ռուսաստանը բացառություն չի կազմում»,-ՀՖՖ նախագահի խոսքերն է մեջբերում ՀՖՖ նախագահ Ռուբեն Հայրապետյանը, հաղորդում է sport-express.ru-ն:
Հայրապետյանն իր կարծիքն է հայտնել նաև Հայաստանի ու Ռուսաստանի միջև փոխադարձ խաղերի մասին և հայտնել է, որ առաջին խաղը մարտի 26-ին կանցնի ոչ թե Ռուսաստանում, այլ Հայաստանում: «Առանձնակի տարբերություն չեմ տեսնում, թե որտեղ սկսել,-ասել է ՀՖՖ ղեկավարը:-ՌԴ ֆուտբոլի միությունը խելամիտ առաջարկ արեց և մենք այն ընդունեցինք: Մարտին Ռուսաստանում դեռևս ցուրտ է և սխալ կլինի ցուրտ եղանակին խաղալ կիսադատարկ մարզադաշտում: Ի վերջո ֆուտբոլը հանդիսատեսի համար է, իսկ Հայաստանում մարտի վերջում արդեն բավականին տաք է: Մենք գնացինք այդ քայլին՝ ելնելով մեր շահերից»:
Խաղը հավանաբար կանցնի հանրապետական մարզադաշտում, քանի որ, ըստ Հայրապետյանի, «Հրազդանը» չի համապատասխանում ՈՒԵՖԱ-ի նորմերին:

30 Октябрь 2010 - 07:31 AMT
Представители Федерации футбола Армении поедут в Воронеж на товарищеский матч России – Бельгия, который пройдет 17 ноября.
“Мы внимательно следим за всеми нашими соперниками в отборочной группе EURO-2012, и Россия не исключение”, – слова президента ФФА Рубена Айрапетяна передает sport-express.ru.
Айрапетян так же выразил свое мнение об обмене матчей между сборными Армении и России, согласно которой первый матч, назначенный на 26 марта, пройдет не в России, а в Армении: “Не вижу особой разницы, где начинать, – сказал глава ФФА. – Играть все равно придется и здесь и там. Российский футбольный союз сделал разумное предложение, и мы его приняли. В марте в России еще холодно, и играть на полупустом стадионе в минусовую температуру неправильно. Футбол, в конце концов, для зрителей, а в Армении в конце марта уже довольно тепло. Мы пошли на этот шаг, исходя исключительно из своих интересов”.
Матч по всей вероятности пройдет на республиканском стадионе, поскольку, по словам Айрапетяна, "Раздан" не соответствует нормативам УЕФА.