Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի ներկայացուցիչները կմեկնեն Վորոնեժ Ռուսաստան-Բելգիա ընկերական խաղին ներկա գտնվելու նպատակով, որը կկայանա նոյեմբերի 17-ին:
«Մենք ուշադիր հետևում ենք մեր բոլոր մրցակիցներին Եվրո-2012 ընտրական խմբի շրջանակներում և Ռուսաստանը բացառություն չի կազմում»,-ՀՖՖ նախագահի խոսքերն է մեջբերում ՀՖՖ նախագահ Ռուբեն Հայրապետյանը, հաղորդում է sport-express.ru-ն:
Հայրապետյանն իր կարծիքն է հայտնել նաև Հայաստանի ու Ռուսաստանի միջև փոխադարձ խաղերի մասին և հայտնել է, որ առաջին խաղը մարտի 26-ին կանցնի ոչ թե Ռուսաստանում, այլ Հայաստանում: «Առանձնակի տարբերություն չեմ տեսնում, թե որտեղ սկսել,-ասել է ՀՖՖ ղեկավարը:-ՌԴ ֆուտբոլի միությունը խելամիտ առաջարկ արեց և մենք այն ընդունեցինք: Մարտին Ռուսաստանում դեռևս ցուրտ է և սխալ կլինի ցուրտ եղանակին խաղալ կիսադատարկ մարզադաշտում: Ի վերջո ֆուտբոլը հանդիսատեսի համար է, իսկ Հայաստանում մարտի վերջում արդեն բավականին տաք է: Մենք գնացինք այդ քայլին՝ ելնելով մեր շահերից»:
Խաղը հավանաբար կանցնի հանրապետական մարզադաշտում, քանի որ, ըստ Հայրապետյանի, «Հրազդանը» չի համապատասխանում ՈՒԵՖԱ-ի նորմերին:

Representatives of the Armenian Football Federation (AFF) will leave for Voronezh to watch a friendly between Russia and Belgium due November 17.
“We attentively follow all our rivals in the EURO-2012 qualification group, and Russia is not exclusion,” sport-express.ru quoted AFF President Ruben Hayrapetyan as saying.
Hayrapetyan also referred to the two matches between Armenia and Russia, with the first one to be held in Armenia on March 26. “I do not see any difference as to where we will start,” he said, adding that the Russian Football Union made a wise offer, which was accepted by the Armenian side.
“In Russia, it is still cold in March, and it would not be correct to play there with near-empty stadium. Eventually, football is for audience, while the weather is warm in Armenia in March,” he said.