Հոկտեմբերի 31-ին տեղի ունեցավ ֆուտբոլի Հայաստանի առաջնության 26-րդ տուրը: Վազգեն Սարգսյանի անվան հանրապետական մարզադաշտում կենտրոնական խաղում հանդիպեցին «Փյունիկը» և «Բանանցը»:
Խաղը որոշիչ էր երկու թիմերի համար, քանի որ հաղթողը հնարավորություն էր ստանում գլխավորել մրցաշարային աղյուսակը և ավելացնել ոսկե մեդալներ նվաճելու շանսերը: «Բանանցին» ձեռնտու էր նաև ոչ ոքին, բայց Ստևիցա Կուզմանոսկու սաները, չնայած նրան, որ ավելի շատ գոլային պահեր ստեղծեցին հակառակորդի դարպասների մոտ, այդպես էլ չկարողացան գոլ խփել: Միակ գոլը խփեց Կառլեն Մկրտչյանը վերջին` ավելացրած րոպեում և հաղթանակ պարգևեց իր թիմին: Հաղթանակից հետո «Փյունիկը» 59 միավորով զբաղեցրեց 1-ին տեղը` առաջ անցնելով «Բանանցից» մեկ միավորով:
Մնացած խաղերում «Ուլիսը» 3:0 հաշվով հաղթանակ տարավ «Կիլիկիայի» նկատմամբ և շարունակում է 51 միավորով զբաղեցնել 3-րդ տեղը: «Միկան» հաղթեց «Գանձասարին», իսկ «Ւմպուլս»- «Շիրակ» խաղն ավարտվեց Դիլիջանի ակումբի օգտին 2:1 հաշվով:
Առաջնության ավարտին մնացել է 2 տուր, իսկ 27-րդ տուրում «Փյունիկը» կընդունի «Գանձասարին», «Բանանցը»` «Կիլիկիային», «Ուլիսը» կմրցի «Շիրակի», իսկ «Իմպուլսը»` «Միկայի» հետ:

1 Ноябрь 2010 - 06:39 AMT
31 октября состоялся 26 тур чемпионата Армении по футболу. В центральном матче тура на республиканском стадионе имени Вазгена Саркисяна встретились “Пюник” и “Бананц”.
Матч был решающим для обеих команд, поскольку победитель получал возможность возглавить турнирную таблицу и увеличить свои шансы на золотые медали. “Бананцу” был выгоден и ничейный счет, но подопечные Стевицы Кузманоски, несмотря на то, что создали больше опасных моментов у ворот соперника, но голов забить так и не смогли.
Единственный гол матча забил Карлен Мкртчян на последней – добавленной минуте второго тайма и принес своей команде победу и возможность бороться за золотые медали. После победы ''Пюник'' с 59 очками занимает 1 место, опережая ''Бананц'' на одно очко.
В остальных матчах тура ''Улисс'' со счетом 3:0 одержал победу над ''Киликией'' и продолжает занимать 3 место с 51 очками. ''Мика'' победил ''Гандзасар'' благодаря голу Нарека Бегларяна, а матч ''Импульс''- ‘’Ширак’’ завершился победой дилижанского клуба со счетом 2:1.
До завершения чемпионата осталось два тура, в 27 туре “Пюник” примет “Гандзасар”, “Бананц”-“Киликию”, “Улисс” померится силами с “Шираком”, а “Импульс”- с “Микой’’.