Նոյեմբերի 4-13-ը Փարիզում կանցնի Սուսերամարտի աշխարհի առաջնությունը, որտեղ Հայաստանը կներկայացնեն 3 մարզիկներ:
Ինչպես PanARMENAIN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում ասել է ՀՀ Սուսերամարտի ֆեդերացիայի մամլո քարտուղար Արտաշես Մադոյանը, աշխարհի առաջնությանը հավաքականի գլխավոր մարզիչ Ալեքսան Նավասարդյանի ղեկավարությամբ հանդես կգան Միքայել Ղազարյանը, Արկադի Մուրադյանը և Ղարիբ Վարդանյանը:
Հայաստանի հավաքականն առաջնությանը պատրաստվում է Ծաղկաձորում, որտեղ մեկշաբաթյա հավաք է տեղի ունեցել:
Մինչև տարեվերջ Հայաստանի սուսերամարտիկները կմասնակցեն ևս մեկ միջազգային մրցաշարի:
Մինչև տարեվերջ հայ սուսերամարտիկները կմասնակցեն ևս մեկ միջազգային մրցաշարի: Դեկտեմբերի 16-ին Թեհրանում կանցնի Աշխարհի գավաթի փուլերից մեկը, որտեղ, ըստ Մադոյանի, հանդես կգան 6-7 սուսերամարտիկներ:

3 Ноябрь 2010 - 11:33 AMT
C 4 по 13 ноября в Париже пройдет Чемпионат мира по фехтованию, в котором Армению представят 3 спортсмена.
Как сказал в беседе с корреспондентом PanARMENAIN.Net пресс-секретарь Федерации фехтования Армении Арташес Мадоян, на чемпионате мира под руководством главного тренера сборной Алексана Навасардяна выступят Микаел Казарян, Аркадий Мурадян и Кариб Вартанян.
Сборная Армении к чемпионату мира подготовилась в Цахкадзоре, где провела недельный сбор.
До завершения года армянские фехтовальщики примут участие еще в одном международном турнире. 16 декабря в Тегеране (Иран) пройдет один из этапов Кубка мира, где, по словам Мадояна, выступят 6-7 армянских фехтовальщиков.