«Հատիս»-«Էլիտզուր» խաղից հետո, որն անցավ 2010-2011թթ. Եվրոպայի գավաթի շրջանակներում և որտեղ Հայաստանի թիմը պարտվեց 69:82 հաշվով, իսրայելյան թիմի գլխավոր մարզիչ Ադան Ինբարն ասաց, որ երկու թիմերի համար էլ խաղը դժվար էր: «Մենք ավելի ուժեղ էինք երկու քառորդներում, իսկ հայկական թիմը լավ խաղ ցույց տվեց վերջին քառորդներում և գրեթե կարողացավ հավասարեցնել հաշիվը, սակայն իմ սաները ճիշտ խաղացին, վերցրեցին խաղն իրենց ձեռքն ու կարողացան հաղթել»,-ասել է Ինբարը:
Ըստ գլխավոր մարզչի, F խումբը, որտեղ հանդես են գալիս երկու թիմերը, ամենադժվարն է, քանի որ բոլոր երեք թիմերը փլեյ-օֆ դուրս գալու լավ շանսեր ունեն. «Հատիսի» հետ հանդիպումից առաջ մենք դիտեցինք այդ թիմի խաղերի տեսագրությունները և գիտեինք, որ խաղը հեշտ չի լինելու: Կարծում եմ, հայկական թիմն ամեն ինչ կանի հաջորդ խաղում հաղթելու համար և կփորձի դուրս գալ խմբից»:
Նշենք, որ F թիմում բոլոր թիմերն ունեն երկուական միավոր: «Դինամո-ԳՈՒՎԴ», «Էլիտզուրն» ու Հատիսը գրավում են համապատասխանաբար 1-3 տեղերը:

После матча “Атис”- “Элитзур”, который прошел в рамках Кубка Европы 2010-2011, и в котором женская команда Армении уступила со счетом 69:82, главный тренер израильской команды Адан Инбар сказал, что матч для обеих команд был трудным. “ Мы были сильнее в первых двух четвертях, а армянская команда показала хорошую игру в последних четвертях и почти смогла сравнять счет, но мои подопечные сыграли правильно, взяли игру в свои руки и смогли победить”,- сказал Инбар.
По мнению главного тренера, группа F, где выступают обе команды, самая трудная, поскольку все три команды имеют хорошие шансы выйти в плей-офф: “До встречи с “Атисом” мы посмотрели видеозаписи этой команды, и знали, что матч будет не из легких. Думаю, армянская команда сделает все, чтобы победить в следующей игре и попытается выйти из группы”.
3-4 баскетболисток в составе “Элитзура” играют и за сборную Израиля, и тренер считает, что победа над “Атисом” для них хорошее начало, и они еще сумеют показать свою игру.
Отметим, что в группе F все команды имеют по два очка. “Динамо-ГУВД”, “Элитзур” и “Атис” занимают соответственно 1-3 места.