Նոյեմբերի 6-ին կայացան ֆուտբոլի Հայաստանի Բարձրագույն լիգայի 27-րդ տուրի խաղերը: Վազգեն Սարգսյանի անվան հանրապետական մարզադաշտում «Բանանցն» ընդունեց «Կիլիկիային» և Արսեն Բալաբեկյանի գոլի շնորհիվ հաղթեց 1:0 հաշվով:
«Բանանցը» 61 միավորով ժամանակավորապես գլխավորում է առաջնության մրցաշարային աղյուսակը: «Փյունիկը» 59 միավորով երկրորդ տեղում է, «Գանձասարի» դեմ խաղը կկայանա նոյեմբերի 27-ին:
«Ուլիսը» սեփական հարկի տակ ոչ ոքի խաղաց «Շիրակի» հետ` 1:1 և նվաճեց Հայաստանի առաջնության բրոնզե մեդալը: Սևադա Արզումանյանի սաները հավաքեցին 52միավոր և անհասանելի դարձան «Միկայի» համար, հաղորդում է ՀՖՖ մամլո ծառայությունը:

6 Ноябрь 2010 - 14:52 AMT
На республиканском стадионе имени Вазгена Саркисяна “Бананц” принял “Киликию” и благодаря голу Арсена Балабекяна смог победить со счетом 1:0. “Бананц” с 61 очком временно возглавляет турнирную таблицу чемпионата. “Пюник”, который с 59 очками на втором месте, матч 27 тура против “Гандзасара” проведет 7 ноября, и во многом от этого матча зависит судьба золотых медалей.
“Улисс” на своем поле сыграл вничью – 1:1 с “Шираком” и, как и в прошлом году, обеспечил себе бронзовую медаль чемпионата Армении. Подопечные Севады Арзуманяна набрали 52 очка и стали недоступны для “Мики”, которая в Дилижане со счетом 1:2 уступила “Импульсу”, PanARMENIAN.Net .передали в пресс службе Федерации футбола Армении.