Նոյեմբերի 6-ին կայացան ֆուտբոլի Հայաստանի Բարձրագույն լիգայի 27-րդ տուրի խաղերը: Վազգեն Սարգսյանի անվան հանրապետական մարզադաշտում «Բանանցն» ընդունեց «Կիլիկիային» և Արսեն Բալաբեկյանի գոլի շնորհիվ հաղթեց 1:0 հաշվով:
«Բանանցը» 61 միավորով ժամանակավորապես գլխավորում է առաջնության մրցաշարային աղյուսակը: «Փյունիկը» 59 միավորով երկրորդ տեղում է, «Գանձասարի» դեմ խաղը կկայանա նոյեմբերի 27-ին:
«Ուլիսը» սեփական հարկի տակ ոչ ոքի խաղաց «Շիրակի» հետ` 1:1 և նվաճեց Հայաստանի առաջնության բրոնզե մեդալը: Սևադա Արզումանյանի սաները հավաքեցին 52միավոր և անհասանելի դարձան «Միկայի» համար, հաղորդում է ՀՖՖ մամլո ծառայությունը:

On November 6, Banants FC defeated Kilikia FC 1:0 in the 27th round of the Armenian top division championship. Due to the victory, Banants temporarily top the standings with 61 points.
However, Pyunik FC (59 points) will compete with Gandzasar in the same round on November 7. Thus, the destiny of gold medals of the Armenian top division championship considerably depends on the match.
The match between Ulysses and Shirak ended in a draw 1:1. Ulysses secured bronze medals of the championship, gaining 52 points.
Mika suffered 1:2 defeat by Impuls in Dilijan, the Armenian Football Federation told PanARMENIAN.Net.