Նոյեմբերի 7-ին կայացավ 27-րդ տուրի հետաձգված հանդիպումը: Վազգեն Սարգսյանի անվան հանրապետական մարզադաշտում «Փյունիկն» ընդունեց «Գանձասարին» և 3:0 հաշվով պարտության մատնեց:
«Փյունիկի» առաջին գոլը 19-րդ րոպեին խփեց Էդգար Մալաքյանը: Հայաստանի առաջնությունում իր 16-րդ գոլը խփեց Գևորգ Ղազարյանը, որը գլխավորում է ռմբարկուների աղյուսակը: Երրորդ գոլը խփեց Մարկոս Պիզելին, որը Ղազարյանից ետ է մնում մեկ գոլով:
Հաղթանակից հետո «Փյունիկը» 62 միավորով գլխավորում է առաջնությունը` «Բանանցից» առաջ անցնելով 1 միավորով, իսկ «Ուլիսն» ապահովել է իրեն բրոնզե մեդալներ:
Առաջնության ավարտին մնացել է 1 տուր. «Կիլիկիան» կընդունի «Փյունիկին», «Շիրակը»` «Բանանցին», «Միկան»` «Ուլիսին», «Գանձասարը»` «Իմպուլսին»:

8 Ноябрь 2010 - 07:43 AMT
7 ноября состоялся отложенный матч 27 тура. На республиканском стадионе имени Вазгена Саркисяна “Пюник” принял “Ганзасар” и победил со счетом 3:0.
Первый гол “Пюника” забил Эдгар Малакян на 19 минуте. Свой 16 гол на чемпионате Армении забил Геворк Казарян, который возглавляет таблицу бомбардиров. Третий гол забил Маркос Пизели, который отстает от Казаряна всего на один гол.
После победы “Пюник” с 62 очками лидирует на чемпионате, опережая “Бананц” на одно очко. “Улисс” досрочно обеспечил себе бронзовые медали.
До завершения чемпионата остался один тур: “Киликия” примет “Пюник”, “Ширак”-“Бананц”, “Мика”-“Улисс” и “Ганзасар”- “Импульс”.