Նոյեմբերի 9-ին տեղի ունեցան Հայաստանի ֆուտբոլի Առաջին լիգայի 26-րդ տուրի հանդիպումները: Չնայած նրան, որ առաջնության առաջատար «Արարատը» այս տուրում չէր խաղում, սակայն մինչ առաջնության ավարտն արդեն իսկ ապահովել է առաջին տեղը:
Այս տուրում «Փյունիկ-3»-ը ոչ ոքի խաղաց «Գանձասար-2»-ի հետ 1:1 հաշվով: «Փյունիկ-2» 0:6 հաշվով ջախջախեց «Շիրակ-2»-ին, իսկ «Շենգավիթը» 3 գնդակ ուղարկեց «Իմպուլս-2»-ի դարպասը և մեկ գնդակ բաց թողեց: «Միկա-2»-«Բանանց-2» խաղն ավարտվեց 2:1 հաշվով:
Մրցաշարային աղյուսակում «Բանանց-2»-ը 47 միավորով երկրորդ տեղում է, իսկ «Փյունիկ-2»-ը նույնքան միավորով 3-րդ տեղում է:
Ինչպես PanARMENIAN.Net-ին են հաղորդել ՀՖՖ մամլո ծառայությունում, վերջին 27-րդ տուրի «Շենգավիթ»-«Միկա-2» խաղը նոյեմբերի 13-ի փոխարեն տեղի կունենա նոյեմբերի 12-ին Աբովյանի քաղաքային մարզադաշտում: Մյուս խաղերը տեղի կունենա նոյեմբերի 13-ին:

9 Ноябрь 2010 - 13:39 AMT
9 ноября состоялись встречи 26 тура Первой лиги Армении по футболу. Несмотря на то, что лидер чемпионата “Арарат” в этом туре не играл, он до окончания чемпионата обеспечил себе первое место.
В этом туре “Пюник-3” сыграл вничью с “Гандзасар-2” – 1:1. “Пюник-2” со счетом 0:6 разгромил “Ширак-2”, а “Шенгавит” отправил 3 мяча в ворота “Импульс-2” и пропустил один мяч. Матч “Мика-2” – “Бананц-2” закончился со счетом 2:1.
В турнирной таблице “Бананц-2” с 47 очками на втором месте, а “Пюник-2” имеет столько же очков и занимает третье место.
Как PanARMENIAN.Net передали в пресс-службе Федерации футбола Армении, матч последнего – 27 тура, между “Шенгавитом” и “Мика-2”, вместо 13 ноября состоится 12 ноября на городском стадионе города Абовян. Остальные матчи состоятся 13 ноября.