Սույն թվականի հոկտեմբերի 26-28-ը Ուկրաինայի Օդեսսա քաղաքում կայացել է ֆուլ կոնտակտ կարատեի Եվրոպայի առաջնությունը (կազմակերպիչ` Ջունդոկան ինտերնացիոնալ), որին մասնակցում էր նաև Հայաստանի Դուքենդո ֆուլ կոնտակտ կարատեի ֆեդերացիայի հավաքական թիմը` 11 մարզիկով:
Հայաստանի հավաքականը Եվրոպայի առաջնությունում նվաճել է 5 ոսկե, 4 արծաթե և 1 բրոնզե մեդալներ:
Ընդհանուր թիմային հաշվարկով 17 մասնակից պետությունների մեջ մեր հավաքականը նվաճել է 2-րդ հորիզոնականը Ուկրաինայի հավաքականից հետո` իրենից հետ թողնելով Ադրբեջանի հավաքականին:
Միջազգային ֆեդերացիայի կողմից Հայաստանի Դուքենդո ֆեդերացիային առաջարկվել է 2011 թ-ի հոկտեմբերի 20-22-ը Եվրոպայի առաջնությունն անցկացնել Հայաստանի Հանրապետությունում, հաղորդում է ֆուլ կոնտակտ կարատեի ֆեդերացիայի մամլո ծառայությունը:

26-28 октября в украинском городе Одесса прошел Чемпионат Европы по фул- контакт карате, который организовал Жундокан интернационал. На чемпионате 11 спортсменами принимала участие и сборная Армении Федерации Дукендо фул- контакт карате.
На чемпионате армянские спортсмены завоевали 5 золотых, 4 серебряных и 1 бронзовую медали. В общекомандном зачете среди 17 стран-участников сборная Армении заняла 2 место. Первое место заняла сборная Украины.
Международная федерация предложила Федерации Дукендо Армении провести в Армении чемпионат Европы 2011 года. Чемпионат пройдет 20-22 октября, сообщили PanARMENIAN.Net в пресс-службе Федерации фул-контакт карате.