Հայաստանի հավաքականի և դանիական «Ռանդերսի» հարձակվող Յուրա Մովսիսյանը PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում ասել է, որ դեռևս պաշտոնապես ոչինչ պարզ չէ «Էսպանյոլ» տեղափոխվելու հարցում:
Ըստ elmundodeportivo.es-ի, «Էսպանյոլի» տեխնիկական ծառայությունը շահագրգռված է Մովսիսյանով և հետևում է նրա խաղին:
«Ես ինտերնետում եմ կարդացել, որ «Էսպանյոլը» հետաքրքրվում է ինձնով: Դեռևս ոչինչ ասել չեմ կարող: Կան նաև այլ ակումբներ, որոնք ցանկանում են ձեռք բերել ինձ: Այդ հարցերով զբաղվում է իմ գործակալը և նորությունների դեպքում մենք հայտարարություւն կանենք»,-ասել է Մովսիսյանը:
Հարձակվողը վնասվածք է ստացել, որի պատճառով հանդես չի գալիս «Ռանդերսի» կազմում, ըստ նրա, հաջորդ շաբաթ նա կրկին կկարողանա խաղալ:

Yura Movsisyan, a forward of the Armenian national team and Danish FC Randers, said that there is no official decision on his transfer to FC Espanyol yet.
The technical service of FC Espanyol is interested in Movsisyan and follows his performance, elmundodeportivo.es reported.
“I also learned from Internet just now that Espanyol displays interest towards me. I cannot say anything about it. Other football clubs want to purchase me as well. My agent deals with these matters. We will make a statement, if there is news,” Movsisyan told a PanARMENIAN.Net reporter.