«ԱրմենՏել» ընկերության (ապրանքանիշը Beeline) գլխավոր գրասենյակում տեղի ունեցավ «Աշնանային հեքիաթ» միջազգային հեղինակավոր երաժշտական մրցույթի հաղթող` Հայաստանի մանկական կամերային նվագախմբի մեծարման միջոցառում: «ԱրմենՏել» ՓԲԸ Հասարակայնության հետ կապերի ծառայության ղեկավար Անուշ Բեղլոյանը շնորհավորեց պատանի երաժիշտներին նվագախմբի հիմնադրման առաջին տարեդարձի և հաղթանակի կապակցությամբ` հանձնելով ընկերության կողմից հուշանվերներ: Տոնական միջոցառումից հետո պատանի երաժիշտների համար կազմակերպվեց շրջայց Beeline Հաճախորդների սպասարկման կենտրոնում:
«Հայաստանի մանկական կամերային նվագախումբը Հայաստանի առաջին երաժշտական նվագախումբն էր, որ մասնակցեց Պրահայում կայացաց «Աշնանային հեքիաթ» փառատոնին և պատվով ներկայացրեց Հայաստանը: Վստահ եմ, որ այս հաղթանակն առաջինն է ապագա հաջողությունների շարքում և միջազգային բեմում մեզ սպասում են բազմաթիվ մրցանակներ», – ասաց «ԱրմենՏել» ՓԲԸ Հասարակայնության հետ կապերի ծառայության ղեկավար Անուշ Բեղլոյանը: Դիմելով պատանիներին Անուշ Բեղլոյանը նշեց. «Սիրելի երաժիշտներ Դուք դարձել եք Հայաստանի պարծանքը, պայծառ ապագան այլևս իրականություն է»:
«Աշնանային հեքիաթ» միջազգային երաժշտական փառատոնն անցկացվել է Պրահայում 2010թ-ի հոկտեմբերի վերջին: Նվագախումբն արժանացավ առաջին տեղին «Դասական գործիքային երաժշտություն» անվանակարգում և նվաճեց փառատոնի Գրան-Պրին: Նվագախմբի ելույթը ճանաչվեց փառատոնի ամենավառ իրադարձություն: Փառատոնի ժյուրիի անդմաներից էին` Բրատիսլավայի նվագախմբի գեղարվեստական ղեկավար, դոկտոր, մագիստրոս Յան Մարիա Դոբրոդինսկին և Եվրախորհրդարանի ներակայցուցիչ Յարոմիկ Կոխլիցեկը:
Տարածաշրջանում առաջին մանկական կամերային նվագախումբը հիմադրվել է 2009թ-ի նոյեմբերին ՀՀ Մշակույթի նախարարության, ՄԱԿ-ի Մանկական հիմնադրամի (UNICEF) հայաստանյան գրասենյակի, Վլադիմիր Սպիվակովի անվան բարեգործական հիմանդրամի և Երևանի Պյոտր Չայկովսկու անվան միջնակարգ երաժշտական դպրոցի աջակցությամբ: Նվագախմբի ֆիանանսավորումն իրականացնում է «ԱրմենՏել» ընկերությունը:

Церемония чествования юных музыкантов детского национального камерного оркестра Армении, ставших победителями престижного международного музыкального фестиваля «Осенняя Сказка» прошла в головном офисе компании «АрменТел». Руководитель отдела по связям с общественностью «АрменТел» Ануш Беглоян поздравила коллектив оркестра с днем рождения и победой в конкурсе, вручили памятные подарки от компании.
Как отметила Ануш Беглоян, “АрменТел” продолжит финансирование оркестра После торжественного мероприятия для юных музыкантов была организована ознакомительная экскурсия в Центр обслуживания клиентов Beeline. «Национальный детский камерный оркестр стал первым музыкальным коллективом из Армении, принявшим участие на конкурсе “Осенняя сказка” в Праге, и он с честью выдержал испытание. Я уверена, что эта победа – только начало. Нас ждет еще множество наград на международной сцене», – сказала руководитель по связям с общественностью ЗАО «АрменТел» Ануш Беглоян.
Ежегодный Международный форум-фестиваль творчества молодёжи «Осенняя сказка» прошел в конце октябре 2010 года в Праге. Оркестр удостоился первого приза в номинации «классическая музыка» и завоевал гран-при фестиваля. Выступление оркестра также было признано самым ярким событием. В состав жюри фестиваля вошли, в частности, художественный руководитель Братиславского оркестра – доктор, магистр Ян Мария Добродинский и представитель Европарламента Яромир Кохлицек. Первый в регионе национальный детский камерный оркестр был учрежден в ноябре 2009 года при содействии Министерства культуры Армении, армянского офиса Детского фонда ООН (UNICEF), благотворительного Фонда имени Владимира Спивакова и Ереванской средней музыкальной школы имени Петра Чайковского. Финансирование оркестра осуществляется компанией «АрменТел».