Նոյեմբերի 13-ին Հայաստանի Նկարիչների միությունում բացվել է մարզական լուսանկարների ցուցահանդես, որոնցում պատկերված են հայ մարզիկները, սպորտային մրցաշարերը, որոնք տեղի են ունեցել Հայաստանում, ինչպես նաև օլիմպիական չեմպիոնները և մեդալակիրները: Ցուցահանդեսում ներկայացված են նաև PanARMENIAN Photo գործակալության լուսանկարները:
Ցուցահանդեսը կտևի միչև նոյեմբերի 15-ը, այնուհետև լուսանկարները կցուցադրվեն Գյումրի քաղաքում:
ՀԱՕԿ 20-ամյակին նվիրված հանդիսավոր միջոցառումը տեղի կունենա նոյեմբերի 13-ին Ալ. Սպենդիարյանի անվան օպերայի և բալետի ազգային ակադեմիական թատրոնում: Միջոցառմանը մասնակցելու են նաև ԱՊՀ և Բալթիայի երկրների ԱՕԿ ներկայացուցիչները:

13 ноября в Союзе художников Армении открылась выставка спортивных фотографий, на которых изображены армянские спортсмены, спортивные турниры, которые прошли в Армении, а так же Олимпийские чемпионы и медалисты. Выставка посвящена 20-летию Национального Олимпийского комитета Армении. На выставке также представлены фотографии фотоагентства PanARMENIAN Photo.
Выставка продлится до 15 ноября, затем фотографии будут показаны в городе Гюмри.
Торжественное мероприятие, посвященное 20-летию АНОК пройдет 13 ноября в национальном академическом театре оперы и балета им. Александра Спендиаряна. Во время мероприятия кроме спортсменов и спортивных руководителей будут присутствовать так же представители национальных Олимпийских комитетов стран СНГ и Балтии, которые в Ереване принимали участие в региональном форуме.