«Ժամանակակից Ստամբուլ» արվեստի տոնավաճառում, որը տեղի կունենա նոյեմբերի 25-28-ը, առանձին տաղավարով կներկայանա նաև Հայաստանը: «Ժամանակակից Ստամբուլ» արվեստի տոնավաճառը խոշոր, բայց համեմատաբար նոր երևույթ է Թուրքիայի ժամանակակից արվեստի ոլորտում: Սա հարթակ է, որտեղ հանդիպում են նկարիչները, արվեստի քննադատները, պատկերասրահների տնօրենները:
Այս տարի տոնավաճառին մասնակցելու են արվեստի 420 գործիչներ 14 երկրներից, ներկայացվելու են արվեստի շուրջ 2 հազար ստեղծագործություններ:
Ցուցահանդեսին Հայաստանը ներկայացնելու են նկարիչներ Տիգրան Կիրակոսյանը, Ֆելիքս Ղազարյանը, Արմեն Գևորգյանը և Նկարիչների միության նախագահ Կարեն Աղամյանը, հաղորդում է Ազատություն ռադիոկայանը:

Armenia will have a separate pavilion at Modern Istanbul art fair due November 25-28.
Modern Istanbul art fair is the largest, but relatively new phenomenon in Turkey’s modern art. It provides painters, art critics and directors of art galleries from various countries with the opportunity to meet, communicate, exhibit their works and establish useful contacts during four days.
This year the fair will bring together 420 art workers from 14 countries, representatives of 80 galleries. 2,000 works will be featured.
Painters Tigran Kirakosyan, Felix Ghazaryan, Armen Gevorgyan and Chairman of the Painters’ Union of Armenia Karen Agamyan are invited to participate in the event, RFE/RL reported.