«Ժամանակակից Ստամբուլ» արվեստի տոնավաճառում, որը տեղի կունենա նոյեմբերի 25-28-ը, առանձին տաղավարով կներկայանա նաև Հայաստանը: «Ժամանակակից Ստամբուլ» արվեստի տոնավաճառը խոշոր, բայց համեմատաբար նոր երևույթ է Թուրքիայի ժամանակակից արվեստի ոլորտում: Սա հարթակ է, որտեղ հանդիպում են նկարիչները, արվեստի քննադատները, պատկերասրահների տնօրենները:
Այս տարի տոնավաճառին մասնակցելու են արվեստի 420 գործիչներ 14 երկրներից, ներկայացվելու են արվեստի շուրջ 2 հազար ստեղծագործություններ:
Ցուցահանդեսին Հայաստանը ներկայացնելու են նկարիչներ Տիգրան Կիրակոսյանը, Ֆելիքս Ղազարյանը, Արմեն Գևորգյանը և Նկարիչների միության նախագահ Կարեն Աղամյանը, հաղորդում է Ազատություն ռադիոկայանը:

На ярмарке искусств «Современный Стамбул», которая пройдет 25-28 ноября, отдельным павильоном будет представлена Армения. Ярмарка искусств «Современный Стамбул» является крупным, но относительно новым явлением в области современного искусства Турции. Это площадка, где встречаются художники, арт-критики, директора художественных галерей из разных стран. На протяжении четырех дней им будет предоставлена возможность общаться друг с другом, выставлять свои работы и налаживать полезные связи.
В этом году в ярмарке примут участие 420 деятелей искусства из 14 стран, будут представлены 2 тысячи произведений искусства, 80 галерей.
Принять участие в выставке приглашены художники Тигран Киракосян, Феликс Казарян, Армен Геворкян и председатель Союза художников Карен Агамян, сообщает Радио Свобода.