System of a Down ռոք-խումբը ամբողջ կազմով 2011թ. հունիսի 6-ին հանդես կգա Փարիզի Օմնիսպորտ դը Բերսի պալատում: Այդ մասին ասվում է ֆրանսիական RTL2 ռադիոկայանի Pop Rock Station հաղորդման հաղորդավար Ֆրենսիս Զեգուտի բլոգում: Ակնկալվում է, որ փարիզյան համերգը այն բազում համերգներից մեկը կդառնա, որոնք վերամիավորված խումբը կտա Եվրոպայում 2011թ. ամռանը:
Ավելի վաղ հարցազրույցներից մեկում խմբի առաջատար Սերժ Թանգյանը, պատասխանելով խմբի վերամիավորման մասին հարցին, ասել էր. «Շավոն (Շավո Օդաջյան, բաս կիթառահար) վերջերս ամուսնացավ և նրա հարսանիքին մենք որոշեցինք, որ մնում ենք ընկերներ, ոչինչ չի փոխվել, մենք առաջարկներ ունենք շրջագայությունների ու շոուների վերաբերյալ, մենք պարբերաբար քննարկում ենք դա: Դեռևս որոշում չի կայացվել, եթե ինչ-որ բան փոխվի, մենք կհայտարարենք այդ մասին»:

Рок-группа System of a Down в полном составе выступит 6 июня 2011 года во дворце Омниспорт де Берси в Париже. Об этом говорится в сообщении, размещенном на официальном блоге ведущего программы "Pop Rock Station" на французской радиостанции RTL2 Френсиса Зегута. Ожидается, что это выступление станет одним из многих концертов, с которыми воссоединенная группа выступит в странах Европы следующим летом.
Ранее в одном из интервью лидер группы Серж Танкян, отвечая на вопрос о возможно воссоединении группы, сказал: «Шаво (Шаво Одаджян – бассист) недавно женился и на его свадьбе мы решили, что бы продолжаем оставаться друзьями, ничего не изменилось, у нас есть предложения об организации шоу и туров, и мы периодически их обсуждаем. Пока не принято никаких решений, но если что-то изменится, мы об этом объявим».