Բրիտանական EMI ձայնագրման ընկերությանբարեգործական հիմնադրամն իր ավանդն էներդրելԳյումրիի թիվ 6 երաժշտական դպրոցի վերականգնման նախագծում: EMI Music Sound Foundation-ը $3,180 է փոխանցել հատուկ հաշվեհամարի վրա, որը բացված է դպրոցի վերականգնման նպատակով: EMI Music Sound Foundation-ի հոգաբարձուներիթվումենՊոլ Մակկարտնին, Ջորջ Մարտինը, Յոկո Օնոն, ՔլիֆֆՌիչարդը,ԹինաԹըրները:
Գյումրի թիվ 6 երաժշտական դպրոցի վերականգնման ծրագիրը Rock Aid Armenia ծրագրի շրջանակներում համատեղ իրականացնում են Մեդիամաքս-ը, ավստրալիական ոչ կառավարական Do Something կազմակերպությունը և Հայ Օգնության Ֆոնդը (ՀՕՖ)` ՀՀ նախագահի և կառավարության օժանդակությամբ:
Ծրագրիակտիվմասնակիցներն են ռոք-երաժիշտներ Իէն Գիլանը (Deep Purple) և Թոնի Այոմին (Black Sabbath, Heaven and Hell):
Այս տարվահոկտեմբերին ԻէնԳիլանը, Թոնի Այոմին, Ջոն Լորդը (նախկինում` Deep Purple), Նիքո ՄքԲրեյնը (Iron Maiden) և Ջեյսոն Նյուսթեդը (նախկինում` Metallica) ձայնագրեցին Out of My Mind երգը, որի վաճառքից ստացված ողջ հասույթը կուղարկվի Գյումրիի դպրոցի վերականգնման հիմնադրամին: Այս տարվա մարտին Իէն Գիլանը Երևանում հանդես եկավ 2 բարեգործական համերգներով Հայաստանի պետական ֆիլհարմոնիկ նվագախմբի հետ:

Благотворительный фонд британской звукозаписывающей компании “EMI” внес свой вклад в проект восстановления музыкальной школы N6 в г. Гюмри. Фонд компании перечислил $3180 на специальный счет, открытый в Ереване для восстановления школы. В числе попечителей “EMI” (Music Sound Foundation) – сэр Пол Маккартни, сэр Джордж Мартин, Йоко Оно, сэр Клифф Ричард, Тина Тернер.
Программу восстановления музыкальной школы N6 в Гюмри в рамках проекта “Rock Aid Armenia” совместно реализуют Медиамакс, австралийская неправительственная организация “Do Something” и Фонд армянской помощи (FAR) при поддержке президента и правительства Армении.
Активными участниками проекта являются рок-музыканты Ян Гиллан (Deep Purple) и Тони Айомми (Black Sabbath, Heaven and Hell).
В октябре этого года Ян Гиллан и Тони Айомми, Джон Лорд (ex-Deep Purple), Нико МкБрейн (Iron Maiden) и Джейсон Ньюстед (ex-Metallica) записали песню Out of My Mind, выручка от продажи которой будет направлена в фонд восстановления школы в Гюмри. Помимо этого, в марте этого года Ян Гиллан дал 2 благотворительных концерта в Ереване с Государственным симфоническим оркестром Армении.