Բրիտանական EMI ձայնագրման ընկերությանբարեգործական հիմնադրամն իր ավանդն էներդրելԳյումրիի թիվ 6 երաժշտական դպրոցի վերականգնման նախագծում: EMI Music Sound Foundation-ը $3,180 է փոխանցել հատուկ հաշվեհամարի վրա, որը բացված է դպրոցի վերականգնման նպատակով: EMI Music Sound Foundation-ի հոգաբարձուներիթվումենՊոլ Մակկարտնին, Ջորջ Մարտինը, Յոկո Օնոն, ՔլիֆֆՌիչարդը,ԹինաԹըրները:
Գյումրի թիվ 6 երաժշտական դպրոցի վերականգնման ծրագիրը Rock Aid Armenia ծրագրի շրջանակներում համատեղ իրականացնում են Մեդիամաքս-ը, ավստրալիական ոչ կառավարական Do Something կազմակերպությունը և Հայ Օգնության Ֆոնդը (ՀՕՖ)` ՀՀ նախագահի և կառավարության օժանդակությամբ:
Ծրագրիակտիվմասնակիցներն են ռոք-երաժիշտներ Իէն Գիլանը (Deep Purple) և Թոնի Այոմին (Black Sabbath, Heaven and Hell):
Այս տարվահոկտեմբերին ԻէնԳիլանը, Թոնի Այոմին, Ջոն Լորդը (նախկինում` Deep Purple), Նիքո ՄքԲրեյնը (Iron Maiden) և Ջեյսոն Նյուսթեդը (նախկինում` Metallica) ձայնագրեցին Out of My Mind երգը, որի վաճառքից ստացված ողջ հասույթը կուղարկվի Գյումրիի դպրոցի վերականգնման հիմնադրամին: Այս տարվա մարտին Իէն Գիլանը Երևանում հանդես եկավ 2 բարեգործական համերգներով Հայաստանի պետական ֆիլհարմոնիկ նվագախմբի հետ:

EMI Music Sound Foundation made its contribution to the project of Gyumri #6 music school rebuilding.
EMI Music Sound Foundation has transferred USD 3,180 to the special account opened in Yerevan for the school rebuilding.
Sir Paul McCartney, Sir George Martin, Yoko Ono, Sir Cliff Richard, Tina Turner are among patrons of EMI Music Sound Foundation.
Gyumri #6 music school rebuilding program within the framework of Rock Aid Armenia project is jointly implemented by Mediamax, Australian Do Something non-governmental organization, Fund for Armenian Relief (FAR), through the support of the Armenian President and government.
Active participants of the project are rock musicians Ian Gillan (Deep Purple) and Tony Iommi (Black Sabbath, Heaven and Hell).
In October 2010, Ian Gillan and Tony Iommi, Jon Lord (ex-Deep Purple), Nicko McBrain (Iron Maiden) and Jason Newsted (ex-Metallica) recorded Out of My Mind song, the sale proceeds of which will be transferred to the fund for Gyumri school rebuilding. In March 2010, Ian Gillan performed two charitable concerts in Yerevan with the State Philharmonic Orchestra of Armenia.
USD 250,000 is necessary for building the school’s new building. USD 80,000 has been already raised.