Նոյեմբերի 21-ին Կարեն Դեմիրճյանի անվան ՄՀՀ-ում տեղի կունենա առանց կանոնների մարտերի «ProFC» վարկածով աշխարհի թիմային առաջնությունը: Առաջնությանը կմասնակցեն չորս թիմեր Հայաստանից, Ռուսաստանից, Ուկրաինայից և Սերբիայից:
Մարտերը կընթանան մինչև 70, 76, 84, 93 և +93 կգ քաշային կարգերում: Հայաստանի հավաքականը կմրցի Սերբիայի հավաքականի, իսկ Ռուսաստանի հավաքականը` Ուկրաինայի հետ:
Սերբիայի հավաքականի 3 մարզիկներ վնասվածքներ են ստացել և չեն կարող մասնակցել առաջնությանը: Այսպիսով, Հայաստանի հավաքականը կպայքարի միայն երկու քաշային կարգերում` մինչև 70 և +93 կգ:
Այդ մարտերից բացի, աշխարհի չեմպիոնի կոչման համար մենամարտ տեղի կունենա Գոռ Հարությունյանի (Հայաստան) և Միխայիլ Մալյուտինի (Ռուսաստան) միջև:
«ProFC» լիգայի փոխնախագահ Վիկտոր Երյոմինի խոսքերով, նման առաջնությունների նպատակն աշխարհում այս մարզաձևը զարգացնելն է: «Մինչ օրս մենք կազմակերպել ենք 19 միջազգային մրցաշարեր: Կարծում եմ, որ Երևանի բնակիչները մեծ հաճույք կստանան և կդիտեն գեղեցիկ մենամարտեր»,- ասել է նա:

On November 21, Karen Demirchyan Sport and Concert Complex will host ProFC Union Nation Cup in mixed martial arts with participation of teams from Armenia, Russia, Ukraine and Serbia.
Fights will be held in the following weight classes: 70kg, 76kg, 84kg, 93kg and +93kg. Armenia will rival Serbia, while Russia – Ukraine.
Three sportsmen of Serbia have got injuries and will be unable to compete in the championship. Thus, Armenia’s sportsmen will fight in two weight classes – 70kg and +93kg.
Besides, Gor Harutyunian (Armenia) and Mikhail Malyutin (Russia) will compete for the title of ProFC Lightweight Champion.
Harutyunian said that the fight in Armenia is of great importance for him, thus, he will try to win the champion’s title. The Armenian sportsmen competed in 8 fights and celebrated victory in all of them.
According to Vice President of ProFC league Victor Yeryomin, similar championships aim to develop mixed martial arts. “We organized 19 international tournaments up to date. I think that Yerevan residents will enjoy the tournament,” he said.