Հայաստանի Հանրային հեռուստատեսության գլխավոր տնօրենի խորհրդական Դիանա Մնացականյանը, որը հոգ է տանում «Եվրատեսիլ» երգի մրցույթին հայ կատարողների մասնակցության մասին, հերքեց տեղեկատվությունն այն մասին, որ, իբր, Հայաստանը մտադիր է Ադրբեջանի դեմ բողոք ներկայացնել Եվրոպական հաղորդման միություն:
Նրա խոսքով, նախքան բողոք ներկայացնելը հարկավոր է համոզվել, որ Ադրբեջանն ընդհանրապես գնել է «Մանկական Եվրատեսիլ 2010»-ի հեռարձակման իրավունքները: «Մենք համոզված չենք, որ մրցույթն Ադրբեջանում առհասարակ հեռարձակվել է, քանի որ մեր տնօրինած տվյալների համաձայն այդ երկիրը բացարձակ շահագրգռված չէ այդ երգի մրցույթի ոչ հեռարձակման, ոչ էլ դրան մասնակցելու գործում: Մինչև մենք չպարզենք` արդյոք եղել է եթեր, թե ոչ, մենք չենք կարողանա բողոք ներկայացնել, իսկ լուրերն այն մասին, որ հեռարձակումն ընդհատվել է, ադրբեջանական ֆորումներից են դուրս հոսել»,- ասաց նա PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում:
Որոշ հայկական ԶԼՄ-ներ հաղորդագրություն էին հրապարակել, որի համաձայն «Եվրոպական հաղորդման միության (EBU) ժողովում, որը տեղի կունենա դեկտեմբերի 2-3-ին Ժնևում, Հայաստանի ներկայացուցիչները մտադիր են բարձրացնել Ադրբեջանի կողմից «Եվրատեսիլ» միջազգային երգի մրցույթի կանոնների բազմակի խախտման հարցը»:
Նոյեմբերի 20-ին «Մանկական Եվրատեսիլ 2010»-ն ավարտվեց Հայաստանի հաղթանակով: Վլադիմիր Արզումանյանի «Մամա» երգը 120 միավոր հավաքեց: «Եվրատեսիլ 2010»մանկական երգի միջազգային մրցույթի հեռարձակումն Ադրբեջանում ընդհատվեց այն բանից հետո, երբ հայտնի դարձավ հաղթողը: Ինչպես հաղորդում է «Երկրամասը», Հայաստանի ներկայացուցիչ Վլադիմիր Արզումանյանի հաղթանակը, որն արմատներով Ղարաբաղից է, հեռարձակման ընդհատման պատճառ դարձավ: Ադրբեջանում երաժշտություն գնահատողներին այդպես էլ չհաջողվեց վայելել ղարաբաղյան հայի ելույթը` որպես «Եվրատեսիլ 2010»-ի հաղթող:

The Councillor of Public Television of Armenia Director General, the leader of Armenian delegation to Eurovision Diana Mnatsakanyan denied allegations on the fact that Armenia intends to file a complaint against Azerbaijan to European Broadcasting Union.
As she noted, Azerbaijan hasn’t purchased the rights for broadcasting of Junior Eurovision. “We’re unsure if the contest was aired on Azerbaijani television. So we will not be able to file a complaint until discovering the actual facts. To the best of my knowledge, Azerbaijan takes no interest in the contest. The allegations that the broadcast was cut off were merely posted on Azeri forums.”
According to some Armenian media reports, the issue of Azeri violations of Eurovision song contest rules will be raised at European Broadcasting Union meeting in Geneva.
The broadcast of 2010 Junior Eurovision has been interrupted in Azerbaijan as soon as the contest winner was announced.
The interruption was reasoned by the victory of Armenia's representative Vladimir Arzumanyan, who is from Karabakh, Yerkramas reported.
Azerbaijani music lovers have not managed to enjoy Arzumanyan's performance as the contest winner.
On November 20, Armenian participant of 2010 Junior Eurovision, Vladimir Arzumanyan won the contest, gaining 120 points for his song – Mama.