Երևանում նոյեմբերի 23-ին կայացած մամլո ասուլիսում, պատասխանելով PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի այն հարցին, թե ում է նվիրված «Մամա» երգը, «Մանկական Եվրատեսիլ-2010»-ում հաղթած դիմիր Արզումանյանըասխանել է, որ նվիրում է այն բոլոր հայերին:
«Ես շատ ուրախ եմ, որ ինձ վիճակվեց ներկայացնել մեր երկիրը նման հեղինակավոր մրցույթում ու հաղթել»,-ասել է Վլադիմիրը: Տղայի ուսուցչի և պրոդյուսերի խոսքերով, Վլադիմիրը մանկուց շատ ակտիվ երեխա էր, սակայն հաղթանակն ու ինքնավստահությունը տևական աշխատանքի արդյունք են:
Վլադիմիրին ու նրա ընկերներին՝ շոուի մասնակիցներին,շնորհավորեց աև «Ֆրանս Տելեկոմ» ընկերության (Օրանժ Արմենիա) գլխավոր տնօրեն Բրունո Դյութուան՝ նվերներ հանձնելով երեխաներին: «Կատարումը հիանալի էր: Սա մեծ իրադարձություն է նաև «Օրանժի» համար, որը գլխավոր հովանավորն էր»,-հավելել է նա:
Նոյեմբերի 20-ին «Մանկական Եվրատեսիլ-2010»-ն ավարտվեց Հայաստանի փայլուն հաղթանակով: Վլադիմիր Արզումանյանի «Մամա» երգը հավաքեց 120 միավոր:

23 Ноябрь 2010 - 13:05 AMT
В Ереване 23 ноября на пресс-конференции, отвечая на вопрос корреспондента PanARMENIAN.Net кому посвящается песня “Мама”, победитель конкурса “Детское Евровидение 2010” Владимир Арзуманян ответил, что посвящает ее всем армянам.
“Я очень рад, что мне довелось представить нашу страну на таком престижном конкурсе и принести ей победу”, – сказал Владимир.
По словам учительницы-продюсера мальчика, он с детства был очень активным и энергичным ребенком, но победа и уверенность в себе – результат долгой работы.
Владимира и его друзей – участников шоу со своей стороны поздравил также генеральный директор компании "Франс Телеком (“Оранж Армения”) Бруно Дютуа и вручил ребятам подарки. “Исполнение песни было великолепным. Это большое событие также для “Оранж”, как главного спонсора”, – добавил он.
20 ноября "Детское Евровидение 2010" завершилось триумфальной победой Армении. Песня "Мама" Владимира Арзуманяна набрала 120 баллов.