Նոյեմբերի 24-ին տեղի է ունեցել աշխարհի նախկին չեմպիոններ Արթուր Աբրահամի ու Կարլ Ֆրոչի եզրափակիչ մամլո ասուլիսը:
Ինչպես հայտնում է fightnews.com-ը, մամլո ասուլիսի ժամանակ բրիտանացին շատ հանդարտ էր, իսկ Աբրահամը լավ տրամադրություն ուներ:
Հայ բռնցքամարտիկը նշել է, որ երկու լավ օր է անցկացրել Հելսինկիում: «Ես լավ տրամադրություն ունեմ, այստեղ մի քիչ ցուրտ է, դա լավ է մարմնի համար: Ես լավ եմ նախապատրաստվել մենամարտին»,-ասել է Աբրահամը:
Ֆրոչը նույնպես իր ուրախությունն է հայտնել, որ գտնվում է Հելսինկիում: «Յուրաքանչյուր մենամարտի ժամանակ ես ռինգ եմ դուրս գալիս հաղթելու համար: Ես ամեն ինչ կանեմ, որպեսզի վերցնեմ WBC գոտին, նույնիսկ եթե ստիպված լինեմ նրա ողերը ջարդել»,-ասել է Ֆրոչը:

25 Ноябрь 2010 - 08:38 AMT
24 ноября состоялась заключительная пресс-конференция бывших чемпионов мира Артура Абрахама и Карла Фроча.
Во время конференции британец был очень тих, а Абрахам был в хорошем настроении, передает fightnews.com.
Армянский боксер отметил, что два дня проведенные в Хельсинки были хорошими. “Я в хорошем настроении, здесь немного холодно и это хорошо для тела. Я хорошо подготовился к субботнему поединку”,- сказал Абрахам.
Фроч тоже выразил свою радость, что он находится в Хельсинки: “В каждом поединке я выхожу на ринг, чтобы победить. Я сделаю все, чтобы взять пояс WBC, даже если потребуется переломать ребра”,- отметил Фроч.