Նոյեմբերի 26-ին կայացել է 4 նամականիշերի մարման արարողություն` նվիրված օլիմպիական չեմպիոն Յուրի Վարդանյանին (ծանրաձող, 1980), Վլադիմիր Ենգիբարյանին (բռնցքամարտ, 1956), Ֆաինա Մելնիկին (սկավառակի նետում, 1972) և խոշորագույն միջազգային մրցաշարերին, որոնք տեղի են ունեցել 2010-ին` Սինգապուրի պատանեկան օլիմպիական խաղեր, Վանկուվերի ձմեռային օլիմպիական խաղեր և ֆուտբոլի աշխարհի առաջնություն:
«Հայփոստ» ՓԲԸ-ի գլխավոր տնօրեն Արման Խաչատրյանի խոսքերով, պատահական չէ, որ նամականիշերի վրա դրոշմված են օլիմպիական չեմպիոնները, քանի որ նրանց շնորհիվ հայկական սպորտը հասել է նման բարձունքների:
ՀԱՕԿ փոխնախագահ Ռազմիկ Ստեփանյանը նշել է, որ այդ նամականիշերը կնպաստեն պատանի մարզիկների մոտ մարզական ոգու զարգացմանը, ինչն իր հերթին հնարավորություն կտա արժանի կերպով ներկայացնել Հայաստանը միջազգային մրցաշարերում:
«Ֆիլատելիստները շատ բարձր են գնահատում սպորտային նամակաշիները, և մենք ուրախ ենք, որ նման կերպ ներկայացնում ենք Հայաստանը տարբեր ֆիլատելիստական ցուցահանդեսներում»,- ասել է ֆիլատելիստների միության նախագահ Հովիկ Մուսայելյանը:

Stamps dedicated to Armenian Olympic champs – weightlifter Yuri Vartanyan, boxer Vladimir Yengibaryan, discus thrower Faina Melnik – were issued in Yerevan.
“These stamps fame the people who brought Armenian sport to the height,” said Arman Khachatryan, Haypost CJSC Director General.
Vice President of the Armenian National Olympic Committee Razmik Stepanyan noted, for his part, that these stamps will encourage young sportsmen to gain success and represent Armenia at various international tournaments.
“Philatelists like sports stamps and we will be happy to represent Armenia at different exhibitions with these stamps,” commented Hovik Musayelyan, President of the Armenian Union of Philatelists.