26 Նոյեմբեր 2010 - 13:44 AMT
Երևանի «Դինամո» մարզասրահում ավարտվել է ազատ ոճի ըմբշամարտի պատանեկան ավանդական մրցաշարը՝ նվիրված ԽՍՀՄ չեմպիոն Գագիկ Առաքելյանի հիշատակին:
Մրցաշարին մասնակցել է 162 մարզիկ ՀՀ բոլոր մարզերից:
Մրցաշարի գլխավոր քարտուղար Ավետիք Վարդանյանը PanARMENIAN.Net-ի թղթկացի հետ զրույցում ասել է, որ ըմբիշները պայքարել են 11 քաշային կարգերում:
«Մինչ այդ պատանի ազատ ոճի ըմբիշները հանդես են եկել նաև այլ մրցաշարում, իսկ երկու մրցումների արդյունքների հիման վրա կձևավորվի Հայաստանի հավաքականը, որը դեկտեմբերի 1-3 Թբիլիսիում կմասնակցեն միջազգային մրցաշարին»,-ասել է Վարդանյանը:
Ըստ նրա, Հայաստանի հավաքականն այս տարին կավարտի դեկտեմբերի 23-ին ուսումնամարզական հավաքով Ծաղկաձորում:

В ереванском спортивном зале “Динамо” завершился юношеский традиционный турнир по вольной борьбе, посвященный памяти чемпионата СССР Гагика Аракеляна.
В нем приняли участие 162 борца из всех регионов Армении.
Главный секретарь турнира Аветик Варданян в беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net сказал, что спортсмены боролись в 11 весовых категориях.
“До этого юные вольные борцы выступили и в другом турнире, и по итогам этих двух соревнований сформируется сборная Армении, которая 1-3 декабря в Тбилиси примет участие в международном турнире”, – сказал Варданян.
По его словам, сборная Армении завершит этот год 23 декабря учебно-тренировочным сбором в Цахкадзоре.