Նոյեմեբերի 26-ին Երևանում ավարտվեց Հայաստանի գեղարվեստական մարմնամարզության առաջնությունը, որին մասնակցել են 44 մարզուհիներ Երևանի, Գյումրու և Կապանի 4 մարզադպրոցներից:
PanARMENAIN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում Հայաստանի հավաքականի գլխավոր մարզիչ Կրեմլինա Մկրտչյանն ասել է, որ սպորտի վարպետի թեկնածու ծրագրի չորս մարզաձևում հաղթող է ճանաչվել Մարիա Չապովալովան (Երևան):
Սպորտի վարպետի ծրագրի երկու մարզաձևում՝ գնդակ և ժապավեն, Հայաստանի չեմպիոն դարձավ Ինեսսա Սիմոնյանը Գյումրիից: Իսկ գնդակ և բուլավա մարզաձևերում առաջին տեղերը զբաղեցրին Մերի և Սոնա Իսրայելյաննները:
Տարեվերջին տեղի կունեա գեղարվեստական մարմնամարզության ևս մեկ մրցաշար: Դեկտեմբերին Կենտրոն համայնքի ավանդական մրցաշարին կմասնակցեն պատանի մարմնամարզուհիները;

26 ноября в Ереване завершился чемпионат Армении по художественной гимнастике, в котором принимали участие 44 спортсменки из четырех спортшкол Еревана, Гюмри и Капана.
В беседе с корреспондентом PanARMENAIN.Net главный тренер сборной Армении Кремлина Мкртчян сказала, что победителем в программе кандидата в мастера спорта в четырех видах – мяч, булавы, обруч и скакалка, стала Мария Чаповалова (Ереван).
В программе мастера спорта в двух упражнениях – мяч и лента, чемпионкой Армении стала Инесса Симонян (Гюмри). А в упражнениях мяч и булавы первое место заняли Мери и Сона Исраеляны.
В конце этого года пройдет еще один турнир по художественной гимнастике. В декабре в общине Кентрон в традиционном турнире поборются юные гимнастки.