Նոյեմբերի 27-ին Երևանում կայացած մամլո ասուլիսում Հայաստանի Ֆուտբոլի ֆեդերացիայի նախագահ Ռուբեն Հայրապետյանը, որը երրորդ ժամկետով է վերընտրվել նախագահի պաշտոնին, շնորհակալություն հայտնեց վստահության համար և հույս հայտնեց, որ 4-5 տարվա ընթացքում Ֆեդերացիան իր ղեկավարությամբ լավ կաշխատի և կնպաստի ֆուտբոլի զարգացմանը:
«Ուշադրության կենտրոնում կլինի պատենական ֆուտբոլի զարգացումը հատկապես Հայաստանի մարզերում: 2011 թվականին Շիրակում և Լոռիում կկառուցվեն ֆուտբոլային դպրոցներ` 6 ֆուտբոլային դաշտ Շիրակում և 4-ը Լոռիում: Վերջերս ես այցելեցի Կապան, և այնտեղ արդեն պատրաստ են երկու ֆուտբոլային դաշտեր, ևս երկուսը ծրագրվում է բացել գարնանը»,- ասաց Հայրապետյանը:
Հայաստանի 2011 թվականի խաղաշրջանի Բարձրագույն Լիգայի հանդիպումները կմեկնարկեն մարտի 1-ից: Այսպիսով, Հայրապետյանի խոսքով, ազգային հավաքականի ֆուտբոլիստները, որոնք հանդես են գալիս երկրի առաջնությունում, կկարողանան պատրաստվել Ռուսաստանի հետ հանդիպմանը, որը տեղի կունենա մարտի 26-ին Եվրոպայի 2012 թվականի առաջնության խմբային փուլի շրջանակներում: «Մինչ այդ հավաքականն ուսումնամարզական հավաքներ կանցկացնի Կիպրոսում: Ծրագրվում է նաև 2-3 ընկերական հանդիպում անցկացնել»,- նշեց ՀՖՖ նախագահը:
Ռուբեն Հայրապետյանը խոսեց նաև մրցավարության ոլորտում առկա խնդիրների մասին: Նա դժգոհ է մրցավարների աշխատանքից, ուստիև որոշում է ընդունվել մի քանի մրցավարների աշխատանքից ազատելու մասին, այդ թվում` մրցավարների և տեսուչների բաժնի պետ Արարատ Չախինյանին: «Այդ պաշտոնում արդեն աշխատում է Կարեն Նալբանդյանը, որը Սլավիկ Ղազարյանի ու Գևորգ Ղազարյանի հետ միասին 10-ական երիտասարդ մրցավար կպատրաստի Հայաստանի Բարձրագույն Լիգայի խաղերը սպասարկելու համար: Մենք պայմանավորվածություններ ունենք Իսպանիայի և Իտալիայի Ազգային Ֆեդերացիաների հետ, որտեղ մեր մրցավարները նախապատրաստություն կանցնեն»,- ընդգծեց Ֆեդերացիայի նախագահը:
Հայրապետյանը բանակցություններ է վարում երկու մարզիչների հետ, որոնք կարող են գլխավորել Հայաստանի ֆուտբոլի երիտասարդական հավաքականը: ՀՖՖ նախագահն առայժմ չի հայտարարում թեկնածուների անունները:

President of the Football Federation of Armenia (FFA) Ruben Hayrapetyan, who has been elected for the third term, expressed hope that FFA headed by him will work efficiently for 4.5 years and contribute to football development.
"We will focus on the development of youth football, especially in Armenia's regions. Football schools will be constructed in Shirak and Lori regions in 2011 – 6 soccer fields in Shirak and 4 – in Lori. Two football fields are ready in Kapan, another two fields are scheduled to be opened in spring," Hayrapetyan told a press conference.
2011 Armenian Football Championship will kick off on March 1. Thus, according to Hayrapetyan, members of the national team will be able to get prepared for the match with Russia in the EURO-2012 qualification group due March 26, 2011.
"Prior to that, the national team will hold 2-3 friendly matches," he said.
Hayrapetyan also referred to problems with referees in the Armenian Football Championship. Specifically, he is displeased with actions of some referees, as a result of which several referees have been dismissed.
Hayrapetyan said that an agreement was reached with the National Federations of Spain and Italy, where Armenian referees will be trained.
Besides, Hayrapetyan negotiates with two persons, who may become coaches of the Armenian youth team. However, he refrained from naming them.