Ուլի Վեգները վրդովված է իր սան, միջին քաշային կարգում նախկին չեմպիոն Արթուր Աբրահամի ելույթով, որը պարտություն է կրել գերմիջին քաշային կարգում WBC չեմպիոնի տիտղոսի համար բրիտանացի Կարլ Ֆրոչի դեմ մենամարտում, որն ընթանում էր «Super Six World Boxing Classic» մրցաշարի խմբային փուլի երրորդ շրջանի շրջանակներում:
«Դու քեզ վախկոտի նման ես պահում»,- ասել է Վեգներն Աբրահամին ռաունդների միջև ընդիմիջումների ժամանակ:
Ավելի ուշ Վեգները հայտարարել է. «Նա արժանապատվություն և կամք չունի, եթե թույլ է տալիս ինչ-որ մեկին ծեծել իրեն: Դա խայտառակ ելույթ էր: Նա իրեն վախկոտի նման պահեց»,-Վեգների խոսքերը հաղորդում է box-club.ru-ն:
Աշխարհի նախկին չեմպիոն Գրացիանո Ռոքիջանին նույնպես արտահայտվել է Աբրահամի վերջին մենամարտի առիթով. «Նա պետք է մոռանա «Ferrari»-ի և մնացածի մասին և կենտրոնանա մարզումների վրա»:
«Ռոքին լիովին ճիշտ է: Ողջ թիմը նախազգուշացրել էր Աբրահամին, որ նա խելքի գա»,-ասել է Վեգները:
Սակայն, Աբրահամը չի համաձայնել մարզչի հայտարարության հետ այն մասին, որ իրեն վախկոտի նման է պահել: «Պարզապես ես չկարողացա գտնել Ֆրոչին հաղթելու բանալին: Այս քաշային կարգում մրցակիցները շատ խոշոր են, ուստի ես ստիպված եմ լինում մենամարտել ինձանից խոշոր տղաների հետ»:
Աբրահամը նշել է, որ մտածում է միջին քաշային կարգ վերադառնալու մասին, սակայն հավելել, որ այս փուլում չի պատրաստվում դուրս գալ մրցաշարից և մտադիր է հանդիպել WBA վարկածով չեմպիոն ամերիկացի Անդրե Ուորդի հետ և նշել, որ Վեգները նախկինի նման լինելու է իր մարզիչը:

Ули Вегнер очень расстроен последним выступлением своего подопечного, бывшего чемпиона мира в среднем весе Артура Абрахама, который потерпел разгромное поражение от британца Карла Фроча в поединке за титул чемпиона WBC в суперсреднем весе, который проходил в рамках третьего круга группового этапа турнира “Super Six World Boxing Classic”.
“Ты ведешь себя как трус”, – сказал Вегнер своему подопечному в перерывах между раундами. Позже Вегнер заявил: “У него нет достоинства и воли, раз он позволяет кому-то избивать себя. Это было позорное выступление. Он повел себя как трус”,- слова Вегнера передает box-club.ru. Бывший чемпион мира Грациано Роккиджани так же высказался по поводу последнего поединка Абрахама: “Ему нужно забыть о “Ferrari” и об остальном и сконцентрироваться на тренировках, как он делал это раньше”. “Рокки абсолютно прав. Вся команда не раз предупреждала Абрахама, чтоб он взялся за ум”, – согласился со словами Роккиджани Вегнер.
Однако, сам Абрахам не согласен с заявлением тренера о том, что он повел себя как трус. “Конечно, трусость здесь не причем. Я просто не смог подобрать ключи к Фрочу, – сказал в свое оправдание Абрахам. – Соперники в этом весе очень крупные. Поэтому мне приходиться боксировать против парней, крупней себя”.
Абрахам так же сказал, что подумает над возвращением в средний вес, однако добавил, что на данном этапе не собирается выходить из турнира и намерен встретиться с чемпионом WBA американцем Андре Уордом и отметил, что Ули Вегнер как и прежде, будет его тренером.