«2010թ. առաջին ընկերական Բելառուսի հավաքականի հետ խաղից հետո ես որոշեցի, որ հավաքականում պետք է սերնդափոխություն կատարվի, քանի որ ֆուտբոլիստների մոտ ես ձգտում չէր տեսնում, իսկ եթե չկա ներքին հիմնավորում, անհնար է արդյունքի հասնել»,-դեկտեմբերի 6-ին լրագրողների հետ զրույցում ասել է Հայաստանի ֆուտբոլի հավաքականի գլխավոր մարզիչ Վարդան Մինասյանը:
Ըստ նրա, խաղաշրջանի սկզբում խնդիր էր դրված համալրել հավաքականի կազմը, սակայն համալրումը այժմ էլ շարունակվում է: «Ես հետևում եմ կիսապաշտպան Արազ Օզիբիլիսի խաղին, որը խաղում է հոլանդական «Այաքսի« կազմում: Սկզբում ես մտադիր էի հրավիրել նրան երիտասարդական հավաքական, սակայն, հավանաբար, նա կարող է խաղալ նաև ազգային հավաքականում»,-ասել է Մինասյանը:
Ըստ մարզչի, պաշտպաններ Աղվան Մկրտչյանի ու Լևոն Հայրապետյանի վնասվածքներից հետո, գտնվեց արժանի փոխարինող՝ հավաքական հրավիրվեց 20-ամյա Արտակ Եդիգարյանը, որն, ըստ Մինասյանի, բարձր մակարդակի խաղ ցույց տվեց:

Armenia Chief Coach Vardan Minasyan said that after the first friendly match with Belarus in 2010 he decided that the national team needs alternation of generations, as members of the team lacked motivation at that time.
Meanwhile, no result can be achieved without an internal motivation, Minasyan told journalists on December 6.
According to him, he had the task of forming a team in the beginning of the season. However, selection process is still under way.
Minasyan said that he attentively follows performance of Ajax FC member Araz Ozibilis, who can be invited to the national team.
He added that after injuries of defenders Aghvan Mkrtchyan and Levon Hayrapetyan, they managed to find an adequate substitution, inviting 20-year-old Artak Yedigaryan to the team.